Karasu

Doğru karar verilecek

Doğru karar verilecek

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal 28 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Seçimiyle ilgili açıklamada bulundu. Önal, “Milletimizin Cumhurbaşkanı seçimlerinde vatanı ve devleti için doğru kararı vereceğinden eminim” dedi.

Geleceğimiz tehlikeye atılmamalı

28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi için açıklamada bulunan Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “28 Mayıs pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçiminin devletimiz ve milletimiz hakkında hayırlı bir sonuç ile sonuçlanmasını Allah’tan niyaz ederim. Bir önceki seçimin ikinci tura kalması ile ilgili yapmış olduğum açıklamada devlet ve millet, ortak kültürel değerler konusunda 20 asrın üstünde bir zaman diliminde bu topraklarda hüküm sürmüş bir neslin evlatları olarak bireysel fikir ayrılıklarından dolayı bir devletin geleceği tehlikeye atılmaması gerektiğini ve de bu necip milleti böyle bir yanlış yapmayacağını söylemiştim” şeklinde konuştu.

Eksiklerin farkındayız

Konuşmasına devam eden Önal, “Halkımız ile oturup dertleştiğimizde devletin ekonomisinin adalet sisteminin olması gerektiği düzeyde olmadığını ifade ediyorlar. Tarımdaki eksikliklerin yanı sıra tarım politikasını beğenmediğini görüyoruz. Adaletli eşit bir paylaşım olmadığını beyan ediyorlar. Okullardaki eğitim ve öğretim seviyelerinin çok geri kalındığını, müfredatın çok yanlış olduğunu söyleyen aziz milletimiz muhalefet ve iktidar tarafını da iyi görmekte. İki tarafında iyi ve kötü yönlerini, istikrarını örf ve adetini devlet ve siyaset anlayışını görmektedir. Milletimizin Cumhurbaşkanı seçimlerinde vatanı ve devleti için doğru kararı vereceğinden eminim” dedi.

Şerre fren olduk

Doğruya doğru, yanlışa yanlış diyerek hayra motor şerre fren olacağını ifade eden Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Biz Yeniden Refah Partisi olarak bu siyasi arenanın içinde her ne kadar Cumhur İttifakı’yla devletimizin bekası için ve gelecek aydın nesillerin inşası için ittifak olsak da bizler doğruya doğru, yanlışa yanlış diyerek, hayra motor, şerre fren olacağız. Beş milletvekilimiz ile mecliste yemin edip göreve başlamadan şark görevi gibi. Eksik ve bazı yönleri hatalı yasaların düzeltilmesine motor olduk. Kamudaki personel alımlarındaki mülakat uygulamasına yanlış dedik fren olduk. Çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Asil temsilcileri

Açıklamasına devam eden Karasu İlçe Başkanı Osman Önal, “Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı olarak, imardan belediyedeki yanlış arazi yasaları uygulamalarına, şehrin sosyal yaşam alanlarının daha da iyileştirilmesine, iş yerlerinin eşit mesafede ayrım gözetmeksizin iyileştirilmesinde, meslek gruplarının özendirilip geliştirilmesinde, siyasette nezaketin ve zarafetin geliştirilmesinde öncü olacağız” dedi. Ardından milli görüşçü olduğunu belirten Önal, “Biz bu milletin asil temsilcileriyiz. 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanı seçimi Vatanımıza ve şanlı bayrağımız altıda yaşayan milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.