Doğalgaza geçiyor

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Kırsal mahalleler arasından ilk olarak Limandere’nin doğalgaza geçeceğini belirten Kara, “Bundan sonraki süreçte tüm mahallelerimize doğalgaz gelmesinin de önü açılacak” dedi.

 

ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “Limandere mahallemiz daha önce doğalgaz kullanımı için AGDAŞ’a müracaatta bulunmuştu. Bu başvurunun değerlendirilmesi sonucu mahalleye doğalgaz döşenmesi için çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağı ifade edildi. Bu şekilde kırsal mahalleler arasında ilk olarak Limandere’ye doğalgaz gelmiş olacak. Bundan sonraki süreçte tüm mahallelerimize doğalgaz gelmesinin de önü açılmış olacak” ifadelerini kullandı.

 

ÖZVERİLİ ÇALIŞMA

Açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Geride kalan hafta yoğun kar yağışı ilçemizi de etkisi altına almıştır. Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyemiz özverili bir şekilde çalışmış ve ilçemizde yollar açık kalmıştır. Özveri ile çalışan belediye personeli sayesinde kırsal mahalleler ile bağlantı açık kalmış ve kayda değer bir sorun yaşanmamıştır. Mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan personelimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz” diye belirtti.

 

YEMLEME YAPILMALI

Soğuk hava şartları sokak hayvanları başta olmak üzere doğada var olma mücadelesi veren yaban hayvanlarını zor durumda bırakmıştır” diyen Kara, “Soğuk havalarda yiyecek bulmaları daha zor olan hayvanlar için imkanı olanların doğada yemleme yapması gerekmektedir. O hayvanlar küçücük yemlere bile muhtaç durumdadır. Bunun için imkanı olanların özverili olması, belediye başta olmak üzere imkanı olan kurumların da bu eyleme öncülük etmesi gerekmektedir” dedi.

 

FEZLEKE KURULA GELMELİ

Başkan Kara, “Hdp’li milletvekili Semra Güzel’in etkisiz hale getirilen bir teröristle fotoğrafları çıkmıştı. Bu konunun bizim açımızdan sürpriz bir tarafı yok. Aslında kimse için haber değeri taşımıyor. Bu kişi ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gönderilen fezlekenin bir an önce genel kurula gelmesi gerektiği kanaatindeyiz. Ancak bu kişinin fezlekesi Meclis Genel Kurulu’na geldiğinde hangi partinin ne şekilde oy kullanacağı tarafımızdan merak edilmektedir” sözlerini kullandı.

 

SÜREÇ KONTROL ALTINDA

Ülkemizin ekonomik darboğazdan geçtiği bir gerçektir” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Bu sürecin kontrol altına alındığı da gözle görünür durumdadır. Ülke artık uçuk döviz dalgalanmaları ile karşı karşıya değildir. Son tüketici fiyatları henüz beklenen seviyede değildir. Kimse ülkemizin ekonomik sıkıntı ile karşı karşıya olduğunu inkar eder durumda değildir. Ancak sürecin kontrol altında olduğu ve iyiye gidişin olduğu bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır. Tencere tava sesinin yıkamayacağı iktidar yoktur düşüncesini savunanlar umutlarını başka bahara saklamak durumundadır” dedi. Kara, “24 Ocak 2001 tarihinde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak görev yaptığı esnada 5 koruma polisi ile birlikte şehit edilen Ali Gaffar Okkan’ı da saygı minnet ve şükranla anıyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.