Karasu

Diyabete dikkat çekildi

Diyabete dikkat çekildi

Karasu Devlet Hastanesi’nde Diyabet Eğitim Okulu düzenlendi. Verilen eğitimde genel sağlık bilgilerinin yanı sıra diyabet ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Özellikle diyabetik bakımın önemi gibi konulara da dikkat çekildi.

Eğitim verildi

Karasu Devlet Hastanesi’nde Diyabet Eğitim Okulu düzenlendi. Eğitime katılanlara İç Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Esra Bora, Göz Hastalıkları Uzmanı Uzman Doktor Dilek Çelebi Yılmaz, Sosyal Hizmet Uzmanı Mira Mizgin Aslan ve Diyabet Eğitim Birimi Hemşiresi Badem Serdaroğlu Ortaç tarafından eğitim verildi.

Komplikasyonlar anlatıldı

Uzman hekimler tarafından verilen eğitimde genel sağlık bilgileri, diyabet nedir? Diyabetin komplikasyonları, ayak bakımı, insülin uygulamaları, evde kan şekeri takibi, beslenmede nelere dikkat edilmesi gerektiği, egzersiz programları, kendi kendine kontrol, sosyal hakları ve diyabetik bakımın önemi gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı.

Katılım belgesi verildi

Eğitime katılan hasta yakınlarına ise Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Oğuzhan Bodur, Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Tuğba Koşmaz Kara, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Müge Yıldız, İdari ve Mali İşler Müdürü Hasan Yılmaz ve Müdür Yardımcısı Abdullah Filizfidanoğlu tarafından katılım belgesi verildi.

 

Diyabetik bakımın önemi gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı.
Genel sağlık bilgilerinin yanı sıra diyabet ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.
Katılımcılara katılım belgesi verildi.
Diyabetin bakımın önemi gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı.