Direk’ten Kara’ya cevap

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün BMC fabrikası açıklamasına karşılık basın açıklaması da bulunmuştu. Kara’nın açıklamasına Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk’ten cevap geldi.

 

TALİHSİZ AÇIKLAMA

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün, 8 Mayıs Karasu ziyaretinde BMC fabrikası arazisini hakkında açıklama yapmıştı. Üstün’ün açıklamasına karşılık MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın basın açıklamasına Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk’ten geldi. Direk, “Öncelikle MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın muhataplık derecesinde yapmış olduğu talihsiz açıklama hakiki sorunları şirazesinden çıkartmaktan başka ne olabilir ki?” sözlerini kullandı.

 

HATALARI KAPATMAK İSTİYORSUNUZ 

Kafası karışanlar için Gelecek Partisi olarak tekrar hatırlatmakta fayda var” diyen Direk, “Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, BMC fabrika arazisinin tahsisi ve sonrasına ilişkin muhataplarına Sakaryalılar ve milletimiz adına bir soru sordu ve soru şu şekildeydi: ‘Bu kadar teşvike rağmen tank nerede? Kamyon nerede?’ Bu kadar net bir soruya milletin hakkına girip mağdur edenleri savunan, muhataplık derecesinde talihsiz bir açıklama MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara tarafından yapılmıştır. Açık olarak ifade etmem gerekirse bu açıklama yok hükmündedir. Münir Ali Kara sizler iktidarın ortağısınız, iktidarın yaptığı hataları kapatmak için şahısları ön plana çıkarıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

 

SORUNLARI CESARETLE DİLE GETİRİN

Direk, “Bunun yerine Karasu’nun kazanılmış yatırım haklarına sahip çıkın. İlçemizin ve değerli hemşerilerimizin hakkına, hukukuna ve kazanımlarına sahip çıkmak, ilçemizdeki sorunları cesaretle dile getirmek ilçemizde faaliyet gösteren bütün siyasi parti il temsilcilerinin asli görevidir. Dolayısıyla Gelecek Partisi olarak bu görev ve sorumluluk bilinciyle Gelecek misyonunu temsil etmekteyiz. Biz Gelecek Partisi olarak Karasulu vatandaşlarımızın kaybedilmiş haklarını geri almaya her zaman çalışacağız, çalışmaya da devam edeceğiz” şeklinde açıklamada bulundu.