KocaaliSiyaset

Dertlerinizi çözeceğimiz günlere az kaldı

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kocaali’yi ziyaret etti. 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda halkla bir araya gelen Akşener, “Sizin sesiniz olmaya, milletin avukatı olma görevini yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Biz size hizmet etmek için hazırız. Sorunlarınızı biliyoruz ve Allah’ın izni, sizin teveccühünüzle bütün dertleri çözeceğimiz günlere az kaldı” dedi.

 

VATANDAŞA HİTAP ETTİ

Daha önce 16 ilçe başkanı, il başkanı ve il yönetim kurulu üyelerinden oluşan kalabalık bir heyetle ziyaret edilerek Sakarya’ya davet edilen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisince düzenlenen il ve ilçe ziyaret programı kapsamında Sakarya’ya geldi. Programına Kocaali’den başlayan Akşener yoğun ziyaret programını Karasu’da sürdürdü. Kocaali’de İlçe Başkanı Kemal Din ve ilçe yönetim kurulu, İyi Parti İl Yönetim kurulu, çevre ilçelerin ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili tarafından karşılanan Meral Akşener, 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

 

AZ KALDI

Muhalefetin görevinin halkın sorunlarını iktidara iletmek ve çözmeye zorlamak olduğunu belirten Genel Başkan Meral Akşener; “Muhalefet görevimizi bize veren milletimizin verdiği görevi yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Sizin sesiniz olmaya, milletin avukatı olma görevini yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. İktidar partilerini ise, onların görevi size hizmet etmek. Dolayısıyla sizin sesinizi olur ki duymazlar, duyabilmeleri için gerekeni yapıyor ve çözüm önerilerimizle birlikte milletimizin dertlerini çözmeleri için onları zorluyoruz. Çözdüler mi? Hayır. Duyuyorlar mı? Hayır. Ama biz hazırız. Az kaldı. Allah’ın izni, sizin teveccühünüzle bütün dertleri çözeceğimiz günlere az kaldı” dedi.  2 buçuk yılı aşkın süredir her ziyaret ettiği bölgede tek tek esnaf dolaştığını belirten Akşener “O dükkanların hiç birinin içinde ben herhangi bir siyaseti partiyi yermedim, kendi partimi övmedim, propaganda yapmadım. Çünkü derdimiz sizin derdinizi öğrenmek ve onu kamuoyunun gündemine taşımaktır. Allah’ın izni ile biz çözeceğiz” dedi.

 

ÖZÜR DİLEDİ

İyi Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında söylediği ‘Alevi kimliği sunniler için endişe’ ifadesi ile ilgili de konuşan Akşener o sözleri kabul etmediğini söyledi. Akşener, “Sizinle bir üzüntümü paylaşacağım. Ankara milletvekilimiz Halil İbrahim Oral, Youtube kanalında konuşma yaptı. Tevil etmeye çalışmayacağım. Ben başkalarının yaptığını, bizlerin yapmasını kesinlikle tasvip etmiyorum. Alevilik üzerinden yapılan her türlü tarifi, kim için olursa olsun şiddetle reddediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere üzülen her bir kardeşimden İyi Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum. Bizim gibi ailelerin her birinin evinde mutlaka Ali, Hüseyin, Hasan vardır. Ali merttir, cesurdur. Ali zor zamanımızda ‘Medet ya Ali’ dediğimiz bir büyüğümüzdür. Dolayısıyla Hazreti Ali’yi sevenlerin, inananların üzülmesine, incinmesine müsaade etmeyeceğim gibi onların üzülmesine, incinmesine çok üzüldüğümü ifade ediyor ve tekrar Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere her bir kardeşimden ayrı ayrı özür diliyorum” dedi. 15 Temmuz Zafer Meydanı’nda yaklaşık yarım saatlik konuşma yapan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener daha sonra beraberindeki kalabalık heyetle çok sayıda partilinin de eşliği ile esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. İlçe merkezinde çok sayıda esnafla birebir görüşen Akşener uzun süre sohbet edip vatandaşların sorunlarını dinledi.