Spor

Dereceye girmeye hak kazandı

Dereceye girmeye hak kazandı

2023-2024 eğitim öğretim yılı okul sporları bilek güreşi Sakarya İl Şampiyonası 6-14 Aralık tarihleri arasında Sakarya Arifiye Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlendi. Şampiyonaya ilk kez katılım sağlayan Karasu Anadolu Lisesi dereceye girmeye hak kazandı.

İlk kez katıldı

2023-2024 eğitim öğretim yılı okul sporları bilek güreşi Sakarya İl Şampiyonası 6-14 Aralık tarihleri arasında Sakarya Arifiye Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda düzenlendi. Şampiyonaya ilk kez katılım sağlayan Karasu Anadolu Lisesi dereceye girmeye hak kazandı. Karasu Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Emirhan Batman 75 kilogram sağ kol kategorisinde il dördüncüsü, 65 kilogram sağ kol kategorisinde İskender Fatih İskender il dördüncüsü, 65 kilogram sol kol kategorisinde İskender Fatih İskender il üçüncüsü, 60 kilogram sol kol kategorisinde Yusuf Eren Topçu il ikincisi, 60 kilogram sol kol kategorisinde Hasan Ali Turhan il üçüncüsü oldu.

Gurur duydu

Açıklamada bulunan Karasu Anadolu Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni Mahmut Kurt, “İlk kez katılım sağladığımız bilek güreşi şampiyonasında öğrencilerimizin aldığı bu dereceler bizleri çok gururlandırdı ve gelecek adına umutlanmamızı sağladı. Sporcu öğrencilerimiz okulumuzu ve ilçemizi gerek aldıkları başarılar gerekse fair play davranışları ile çok iyi bir şekilde temsil ettiler. Bu başarıda bize maddi manevi desteklerini esirgemeyen her zaman bu tür faaliyetlere katılmamızı teşvik eden Okul Müdürümüz Ali İhsan Kılınç’a teşekkür ederiz” dedi. Ardından öğrencilerle gurur duyduğunu ifade eden Okul Müdürü Ali İhsan Kılınç, “Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi Öğretmenimiz Mahmut Kurt’u tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Kurt, “Öğrencilerimizin aldığı bu dereceler bizi çok gururlandırdı” dedi.