Siyaset

Demirtürk Aziziye’ye talip

Demirtürk Aziziye’ye talip

31 Mart Yerel Seçimlerinde Karasu Aziziye Mahallesi Muhtar Adayı olduğunu açıklayan Yusuf Demirtürk “Yeni dönemde yerel yönetimle ve bürokrasi ile uyumlu, daha fazla hizmet alan bir Aziziye için hizmete talibiz” dedi.

“Bismillah” dedik

31 Mart Yerel Seçimleri için kolları sıvadıklarını ve bu hafta itibarıyla da sahada yer almaya karar verdiklerini ifade eden Yusuf Demirtürk, “Daha önce de talip olduğumuz Aziziye Mahallesi Muhtarlığı’na yeniden talip olmamız yönünde pek çok talep oldu. Biz daha önceden de bu göreve talip olduğumuz için planlarımız ve hedeflerimiz hazır. Gördüğümüz eksiklikler ve ihtiyaçlar için de hazırlıklarımız var” diye konuştu.

Sorunları biliyoruz

1970 yılından bu yana Aziziye Mahallesi’nde yaşadığını ve mahallenin tüm gelişimine tanıklık ettiklerini söyleyen Demirtürk, “53 yıldan bu yana bu mahallede yaşıyoruz. Bu mahalledeki herkesle bir şekilde irtibat halindeyiz. Acı günümüzde tatlı günümüzde bir arada olduk. Şimdi de göreve talip olduk. Mahallenin tüm gelişimine tanıklık ettiğimiz için sorunları da çözümleri de gayet iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekip işi

Seçimlerin de yönetimin de ekip işi olduğunu söyleyen Demirtürk, “Çevremizde bizimle birlikte hareket eden ve etmeye hazır pek çok arkadaşımız var. Biz adaylığımızı bugün açıklıyoruz ama geçen seçim sona erdiği günden bu yana seçimler için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aza listemize de o günden bu yana katılmak isteyen veya dışarıdan destek olmaya hazır olduğunu ifade eden arkadaşlarımız mevcut” dedi.

Acele etmeyeceğiz

Aza listelerini hazırlamak için acele etmeyeceklerini de sözlerine ekleyen Demirtürk, “Aza listemizde olmak isteyen arkadaşlarımızın tamamı Aziziye Mahallesi’nin geleceği için planları olan isimler. Ancak bu işe zaman ayırması daha uygun olan, bu işe daha fazla zaman ayırabilecek arkadaşlarımızla yol yürümek istiyoruz. Bunun için de en uygun listeyi oluşturma gayretindeyiz” ifadelerini kullandı.

Sahada olacağız

53 yıldan bu yana Aziziye Mahallesi’nde yaşadıklarını söyleyen Yusuf Demirtürk, “Seçim süreci boyunca mahallemizdeki ziyaretlerimizi sürdürmeye, adaylığımızı herkese duyurmaya ve herkesle yüz yüze görüşmeye gayret edeceğiz. Aziziye Mahallesi’nin hak ettiği şekilde yönetilmesi, modern bir görünüme kavuşması ve vatandaşlarımızın yaşam standardının yükselmesi adına göreve talip olduğumuzu herkesle paylaşacağız” şeklinde.

Doğru dil kullanacağız

Karasu’daki yerel yöneticiler ve bürokrasi ile iyi iletişim kurmanın mahallenin iyi hizmet almasını sağlayacağını söyleyen Demirtürk, “Muhtarın kendi kimliğini, siyasi görüşünü bir kenara bırakması ve mahallenin çıkarları doğrultusunda adımlar atması gerekir. Biz mahalle halkımızın hak ettiği hizmeti alabilmesi için yerel yönetimle de bürokrasi ile de doğru iletişim kuracağız ve mahallemizin hak ettiği hizmeti alması için elimizden geleni yapacağız” dedi.