Karasu

Değişim faydalı olacak

 

Karasu Esnaf Odası Başkanlığı’na aday olan Cihan Emre, mevcut Başkan İlyas Balcı’nın misyonunu tamamlandığını belirtti. “Oda’da jenerasyon değişliği faydalı olacak” diyen Emre, “Her seçime girdiğimizde yanımızdaki esnaf sayısı arttı. Arkamızdaki desteğin çığ gibi büyüdüğünü hissediyoruz” dedi. Emre projelerini Haber Müdürümüz Güler Cinasoğlu’na anlattı.

 

BU SENE O SENE

Karasu Esnaf Odası Başkanlığına adaylığını koyan Cihan Emre, üç adaylı seçime girmekten çekinmediğini belirtti. Cihan Emre, “Tüm esnaflarımız bize ‘Bu sene o sene’ diyor. Biz de Allah’ın izni ile yeniden aday olduk. Bir aksilik olmazsa da ipi göğüsleyeceğimize inanıyoruz” dedi. 26 yıldır başkanlık görevini yürüten İlyas Balcı’nın artık misyonunu tamamladığını belirten Emre, “Bundan sonra İlyas Balcı’nın odaya vereceği bir şey kalmamıştır” sözlerini kullandı.

 

İTİBARI KAZANDIRACAĞIZ

Oda’ya hak ettiği itibarını kazandıracağız” diyen Emre, “Odayı sadece aidat alan, esnafın sırtından geçinen bir yapıdan kurtaracağız” dedi. Emre, “Geride kalan dönem esnafımız için çok zorlu geçti. Özellikle pandemi döneminde esnafımız bitme noktasına geldi. Aylarca dükkanı kapalı kalan esnaflarımız oldu. Bu kişiler öldü mü kaldı mı diyen bile olmadı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ikramı olan 25 kilo çay dağıtmayı başarı saymak en hafif ibare ile ayıptır” dedi.