Değeri gün geçtikçe anlaşılıyor

 

26 Ağustos’ta 1922’da başlayan Büyük Taarruz’un 30 Ağustos’ta zaferle noktalandığını ve Türk Tarihi’ndeki şerefli yerini aldığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “30 Ağustos’ta kazanılan zaferin önemi gün geçtikçe anlaşılıyor” dedi.

 

DERS NİTELİĞİNDE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlatılan ve 30 Ağustos’ta zaferle noktalanan mücadele dünya savaş tarihinde ders niteliğinde yerini almıştır” diyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Göğüs göğüse yapılan ve vatan uğruna insanların canlarını seve seve feda ettiği Büyük Taarruz Türk Tarihi’nin şerefli bir sayfası konumundadır” şeklinde konuştu.

  1. YILDÖNÜMÜ

99 yıl önce gerçekleşen zaferin 1926’dan bu yana Zafer Bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Kara, “1071’de başlayan Anadolu’nun yurt olma öyküsü 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırılmış, Anadolu’nun ebediyen Türk Yurdu olduğu tescillenmiştir. Bize de aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bize emaneti olan bu vatanı, canımız pahasına korumayı kendimize görev biliyor ve bu bilinçle hayatımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.