Dargınlıklar sona ermeli

 

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Süt, Karasu halkının Ramazan Bayramı’nı kutlayarak, “Bayramda dargınlıkları son verilmeli” dedi.

 

GÖNÜLDEN HİSSETMELİYİZ

Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Dargınlıklara son verilerek, sevgi, saygı, kardeşlik, paylaşma ve diğer diğer duyguların değer kazandığı bayramlar, hepimize önemli fırsatlar sunmaktadır. Bayramlarımız birlik ve beraberliğin arttığı, barış içinde yaşamanın güzel bir geleceğe bakabilmenin zamanlarıdır. Kovid-19 salgını nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde her ne kadar bayram ziyaretleri gerçekleştiremeyecek, büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpemeyecek olsak da yine de bayram sevinci ve heyecanını gönülden hissetmeliyiz” ifadelerini kullandı.

HEYECANLA KARŞILANMALI

Süt, “Muhakkak ki, adaletle yöneten, yoksulun yanında olan, yoksulluğu yenmek için mücadele eden, iftira atmayan, kul hakkı yemeyen, ötekileştirmeyen, bölmeyip birleştiren Sevgili Peygamberimiz, bayramların sevinç ve heyecanla karşılanmasını ister. O’nun için bayramlar, yardımlaşmanın ve dayanışmanın, huzurun, sevincin, barışın ve kardeşliğin özel günleridir. Ancak İslam dünyasının içinde bulunduğu tablo, bu bayramda da coşkumuzu gölgeliyor. Demokrasinin evrensel kurallarından uzaklaşmış, adaletle hükmetmeyen, sorumluluğu altında olanlara karşı adil olmayan yönetim anlayışlarının hakimiyeti altında bulunan Müslümanların yasadığı İslam coğrafyasında yoksulluk ve yolsuzluk, gelir dağılımı eşitsizliği, iç çatışmalar, sosyal adalet, insan hak ve özgürlükleri, kadın ve çocuk hakları gibi alanlardaki sorunlar maalesef kronikleşiyor” ifadelerini kullandı.

DERHAL SON VERİLMELİ

Açıklamalarına devam eden Süt, “Özellikle siyasilerin yönetim anlayışlarındaki farklılıklar, karşılıklı çekişmeler, uyuşmazlıklar nedeniyle Müslüman toplumu bütünlüğünü kaybetmiş, güç unsuru olmaktan uzaklaşmıştır. Bu durumun kaçılmaz sonucu olarak da Arakan, Türkistan, Filistin, Çeçenistan gibi dünyanın farklı yerlerindeki Müslümanlar, gayrimüslim toplumların baskı, zulüm ve tahakkümü altında yaşam mücadelesi vermek zorunda kalmaktadırlar. İçinde bulundukları yapıda çözümünü mümkün görmeyen milyonlarca Müslüman, batı ülkelerinde huzurlu bir gelecek kurmak için vatanlarını terk etmeye devam etmektedirler. Bu nedenlerle, öncelikle Müslümanlar olarak kendi içimizdeki ayrışmalara derhal son vermeli, geçmişte olduğu gibi günümüzde de yaşadığımız coğrafyada birlik ve beraberliği, barışı ve huzuru yeniden tesis etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Ramazan Bayramınızı geçmişte olduğu gibi sevinç ve coşkuyla kutluyor, birlik, beraberlik, sağlık, huzur ve mutluluk dolu günlere ulaşmayı temenni ediyor, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” diyerek mesajını sonlandırdı.