KarasuSakaryaSiyaset

Daha iyisini bulamazsınız

 

Haftalık olağan basın açıklamasını pazartesi günü gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, üniversite kampüs meselesine değindi. Kara, “Konu ile ilgili sürecin artık sonuna gelindi. Tartışmasız Sakarya’da üniversite kurulacak en uygun yer Karasu’dur. Bundan iyisini de bulamazsınız” dedi.

 

Ciddi avantaj

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, kampüs meselesine değindi. Kara, “Defalarca dile getirdiğimiz bu konu ile ilgili sürecin artık sonuna gelinmiştir. Kuzey’deki belediye başkanları bu konu ile ilgili bir araya gelmiş ve Ankara’dan randevu talep edilmesi kararlaştırılmıştır. Ancak halkın bu konuda harekete geçmesi ve bu bölgenin üniversite kampüsüne hazır olduğu mesajı net bir şekilde verilmelidir. Önümüzde sadece bir ay gibi bir süre kalmıştır. Kampüsün gelmesi bölgenin kaderini değiştirirken Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne de ciddi bir avantaj sağlayacaktır. Tartışmasız Sakarya’da üniversite kurulacak en uygun yer Karasu’dur” ifadelerini kullandı.

Asli görev

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “Şile-Ağva yolunun kenarında, OSB ve sanayi alanlarının dibinde, Kuzey Marmara Otoyolu’na 5 dakika uzaklıkta, kuzeyinde kumsal, güneyinde Acarlar Longozu bulunan, tek tapu marjinal tarım alanı statüsündeki bu yerden daha uygununu nerede bulacaksınız? Eğer bu işi başaramazsak gelecek nesiller bize bu kadar imkanı olan bir yeri nasıl anlatamazsınız diye sorar. Biz siyasilere düşen bu yerin doğru ifadesini sağlamak ve Karasu’ya SUBÜ Kampüsünü kazandırmaktır. Bu hem bir görev hem de üstümüzdeki sorumluluktur. Geleceğimizin şekillenmesi adına bu görevi yapmak da tüm siyasetçilerin ve idarecilerin asli görevi olmalıdır” diye konuştu.

Yeniden değerlendirilmeli

Başkan Kara, Karasu Belediyesi’nin kırsal mahalle olarak adlandırılan yerlerdeki bazı uygulamalarını yeniden değerlendirmesi gerektiğini belirterek, “Kırsal mahallelerde belediye vatandaş işbirliği adı altında yol yapımlarına gidilmektedir. Bu sistemle hem hizmet getirilmesi hem de hizmetin benimsenmesi amaçlanmaktadır. Ancak şehir merkezinde yapılan beton yol ve asfaltlar için bu şekilde bir uygulama yapılmamaktadır. Şehir içinde beton dökülen yol için vatandaştan para almaz, kırsal mahalledekinden talep ederseniz burada bir adaletsizlik söz konusu olur” dedi. Kara, bireysel çöp projesi konusunu da ele alarak açıklamasına devam etti.

Bedel ödemek

Bireysel çöp kutusu ile her hanenin standart çöp kovası edinmesi ve bu şekilde çöplerin toplanması amaçlanmaktadır” diyen Kara, “Yine bu uygulama da kırsal mahallelerde hayata geçirilmekte, şehir merkezi için bu tip bir yola gidilmemektedir. Yani şehirdekilerin bedava aldığı hizmetler için kırsal mahalledeki vatandaşlar bedel ödemek durumunda kalmaktadır. Bu da yönetimde adaletsizliği beraberinde getirmektedir. Bu iki hususun özellikle gözden geçirilmesi gerektiği kanaatindeyiz” dedi. Açıklamasına devam eden Kara, “Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde iki şube müdürü geçici görevde olduğu için bu kadrolarda yeni isimlere ihtiyaç olmuştur” diyerek açıklamasına devam etti.

Takip ediyoruz

Altı aylık görevlendirme süresince görev alacak isimler başvurularını yapmıştır” diyen Başkan Kara, “Şube müdürlüklerinden birine Özel Büro’da görev yapan bir isim derhal atanmış ancak diğer şube müdürlüğü için görevlendirme gerçekleşmemiştir. İki aya yaklaşan bu süre zarfında görevlendirme yapılmıyor olması enteresan bir durumdur ve tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir” dedi. “İlçemiz Orman İşletme Müdürlüğü’nde çalışma barışını bozacak bazı uygulamalar yapıldığı ile ilgili bir takım söylentiler kulağımıza gelmektedir” diyen Kara, Orman İşletme Müdürlüğü’nde yapıldığı iddia edilen keyfi uygulamalar da tarafımızdan titizlikle incelenmektedir. Unutulmamalıdır ki makamlar vatandaşa hizmet etme yerleridir. Kimse bulunduğu makam ile kişisel egosunu tatmin etmemelidir” dedi.

İbret alınmıyor

Kovid-19 salgını ile ilgili aşı çalışmalarında sona gelinmiş ve ülkemizde uygulanmak üzere de aşı siparişleri verilmiştir” diyen Kara, “Bilim ve devlet adamlarının üzerinde titizlikle çalıştığı uygulamaları lekelemek isteyen açıklamalara itibar edilmemesi son derece önemlidir” dedi. Başkan Kara, “İlçemizde de vakalar artış göstermiş pek çok can kaybı da yaşanmıştır. Her bir can kaybı içimizi yaralamıştır. Gelin görün ki bu durumdan halen ibret almayanların olduğunu üzüntü içinde görmekteyiz. Karasu Devlet Hastanesi’ndeki yataklı servislerin tamamına yakını kovid hastalarına ayrılmıştır. Vatandaşlarımızın ehemmiyeti düşük durumlarda hastaneye gitmemelerini özellikle istirham ediyoruz. Kovid-19 ile mücadele eden tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyoruz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir