Eğitim

Çocuklarla eğlenceli bir gün

 

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygulamaya konulan ve bu sene beşincisi gerçekleştirilen “Meslek liseleri ailelerle buluşuyor” projesine, çocuklarla eğlenceli bir gün etkinliği düzenleyerek başlangıç yaptı. Proje, okulun Kütüphanecilik Kulübü ile Çocuk Gelişimi ve Alanı’nın ortaklaşa çalışmasıyla düzenlendi.

 

ŞUBAT AYI ETKİNLİĞİ TAMAMLANDI

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygulamaya konulan ve bu sene beşincisi gerçekleştirilen “Meslek liseleri ailelerle buluşuyor” projesine, çocuklarla eğlenceli bir gün etkinliği düzenleyerek başlangıç yaptı. Proje, okulun Kütüphanecilik Kulübü ile Çocuk Gelişimi ve Alanı’nın ortaklaşa çalışmasıyla düzenlendi. Okul Müdürü Canan Erol, “Bir sene boyunca sürecek olan ve her ay faklı bir kulüp ve alanın etkinlik uygulayacağı bu projede Şubat ayı etkinliğini tamamladık. Etkinliğin proje çalışma aşamaları doğrultusunda Aziziye Mahallesi Muhtarı Ömer Besim Cengiz ile iletişime geçerek ailelerin tespit edilmesiyle başladık. Ailelerle görüşerek çalışmalarımız hakkında bilgilendirmeler yaptık. Bilgilendirme çalışmaları sonrasında izin dilekçelerini aldık” dedi.

 

ÇOCUKLAR ETKİNLİĞİN TADINI ÇIKARTTI

Erol, “İlk çalışmada belirlenen ailelerin çocuklarına bilmece sorma, tekerleme söyleme, masal anlatımı, eğlenceli çocuk şarkıları ile dans etme gibi çocuk gelişimi alanının içeriğine uygun çalışmalar ile gerçekleştirildik. Etkinlik sonrasında çocuklara boya kalemleri, boyama kitabı, kukla, balon hediye ettik ve yemek ikramında bulunduk” dedi. Müdür Erol, “Projede yedi ailenin çocuklarına ulaştık. Projede çocuk gelişimi alanı öğrencileri, kütüphanecilik kulübünden sekiz öğrenci yer aldı. Ayrıca Adem Kotaman, Uğur Murat Bayır, Hasan Ali Abonoz, Hanife Karaköse Ün, Zehra Can ve İlknur Fatma Şağban hocalarımız projede görev aldı. Aziziye Mahallesi muhtarımız Ömer Bey’e, projemize katılan ailelere, yer alan öğrencilerimiz ve ailelerine, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya