EğitimKarasu

Çocukları Diyanet eğitmeli

 

 

Karasu TOKİ Camii’nin alt katını 4-6 yaş çocuklar için Kur’an kursuna dönüştürmeyi planladıklarını söyleyen Müftülük Şube Müdürü Murat Çetin, “Çocuklarımıza en sağlıklı dini bilgiyi Diyanet aracılığıyla devletimiz vermelidir” dedi.

 

BİLGİNİN KAYNAĞI KUR’AN KURSU

Karasu TOKİ’de bulunan caminin altını çocuklar için Kur’an kursuna çevirmek için çalışma başlattıklarını söyleyen Karasu İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Murat Çetin, “Peygamber varisleri olarak yapacağımız çok önemli işler var. Gençlerimize, çocuklarımıza, ailelerimize, milletimize daha nitelikli din hizmetini, daha nitelikli yaygın din eğitimini nasıl götürebiliriz, bütün gayretimiz, çabamız, amacımız budur” ifadelerini kullandı.

 

YARDIMLARLA YÜRÜYOR

Yapımı devam eden TOKİ Kur’an Kursu’nun projesinin şekillenmeye başladığını ve eksikleri listelediklerini söyleyen Şube Müdürü Çetin, “Sağ olsun pek çok vatandaşımız elini taşın altına koydu. Paradan ziyade malzeme yardımı talep ediyoruz. İhtiyacımız olan yapı malzemelerini listeledik. Hayırda bulunmak isteyenler listeden istediklerini seçip tedarik ediyor. Bu şekilde işler çok daha şeffaf ilerlemiş oluyor” şeklinde konuştu.