Çile sona erdi

2021-2022 eğitim-öğretim dönemi başında Karasu merkez ve kırsal mahaller dahil olmak üzere 5 okuldan 4’ünün güçlendirme ve onarım çalışmaları tamamlandı. Katı yakıtlı okul ise kalmadı. Yeni okulların yapımı da devam ediyor.

 

YUVALARINA DÖNDÜLER

2021- 2022 eğitim ve öğretim yılı başında sorunlu 5 okulun güçlendirme ve onarım çalışmaları başlatılırken bu okullarda bulunan öğrenci, öğretmen ve personel aynı derece emsal başka okullara taşınarak ikili öğretime geçilmişti. 1 ilkokul dışında diğer okulların öğrencileri, öğretmenler ve personelin yenilenen okullarına dönerek tam gün eğitime geçtikleri öğrenildi.

 

VELİLER DE RAHATLADI

Güçlendirme ve onarım çalışmaları nedeniyle başka okullarda ikili öğretim yapılması veliler açısından da büyük sıkıntılar yaratıyordu. Özellikle ilkokul öğrencilerinin sabah karanlığında okullara gidip, akşam karanlığında okuldan çıkması birtakım sorunlar oluşturuyordu. Diğer okulun da ikinci sömestr döneminde tam gün hizmete girmesiyle veliler ve öğrenciler rahat bir nefes alacak.

 

DOĞALGAZ VE YENİ OKULLAR

Öte taraftan iki kez ihale yapıldıktan sonra kısa süre içinde doğalgaz dönüşümü tamamlanan 6 okulla birlikte ilçe merkezinde katı yakıtla ısınan hiçbir okul kalmadı. Ayrıca yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi,  Aziziye İlkokulu ve Adliye Sarayı’nın yanında yapılan yeni okul binasının da önümüzdeki dönemde hizmete girmesi bekleniyor. Kabakoz Anaokulu ihalesinin de yapıldığı en kısa zamanda inşaatına başlanacağı öğrenildi.