KarasuSiyaset

Çiftçinin yüzü gülecek

 

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bölge halkımızın fiyat beklentisi istismar edilmeye başlamış ve iktidar üzerinde bu yolla bir baskı ve yıpratma politikası izlenmeye başlamıştır” dedi. Kara, “Devlet imkanlarının el verdiği en yüksek fiyat açıklanacak ve çiftçimizin yüzü gülecektir” dedi.

 

YIPRATMA POLİTİKASI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “Fındık sezonun geldiği şu dönemde bölge halkımızın fiyat beklentisi istismar edilmeye başlanmış ve iktidar üzerinde bu yolla bir baskı ve yıpratma politikası izlenmeye başlamıştır. Biz bölge halkının bir parçası, partimizin temsilcisi olarak, vatandaşın beklentisini en üst kademeye kadar iletmekten imtina etmeyiz. İşimiz de budur. Oradan aldığımız yanıt vatandaşımızın müsterih olması yönündedir. Devlet imkanlarının el verdiği en yüksek fiyat açıklanacak ve çiftçimizin yüzü gülecektir” ifadelerini kullandı.

 

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ

Açıklamasına Karasu’da yaşanan saldırı ile devam eden Başkan Kara, “Sahilde kendini bilmez bir şahıs bir hanım kızımızı sözlü taciz etmiş ardından da büfeye kaçan hanımefendiye fiziki saldırıda bulunmuştur. Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından zanlı kısa sürede yakalanmış ve adli işlem yapılmıştır. Konunun takipçisi olduğumuzu ve söz konusu şahsın adalet ölçüsünde hak ettiği en ağır cezayı alması için gerekenin yapılması kanaatindeyiz. Ancak bu olayın topyekun Karasu’ya mal edilmesine, Karasu’nun adının kirletilmesine ve buradaki insanların tamamının zan altında bırakılmasına da müsaade etmeyiz” diye belirtti.

 

TASVİP EDİLMEMEKTE

Bir olayın bir yerde yaşanmış olması oradaki tüm insanların o şekilde olduğu anlamına gelmez” diyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Kaldı ki bu olayın sorumlusu da ilçede kimse tarafından benimsenmemekte, olay ilçedeki kimse tarafından tasvip edilmemektedir” dedi. Kara, “Bireysel hataları topluma mal etme gayreti içinde olanların bu noktadaki duruşlarını gözden geçirmeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz” sözlerini kullandı.

 

DURUMUNUZU DEĞERLENDİRİN

Başkan Kara, “İlçemizde basın kuruluşu idare eden arkadaşlarımıza da bir iki şey söylemek isterim. Basın mensubu olmak başka bir şeydir, bir siyasi görüşün militanı olmak başka bir şeydir. Geride kalan hafta yaptığımız basın açıklamasını kendi mecralarında yayınlamaya tenezzül etmeyenlerin CHP İlçe Başkanı’nın açıklamamıza verdiği yanıtı dakikalar içinde sayfalarında yayınlamaları dikkatlerden kaçmamalıdır. Bu arkadaşlar basın mensubu mu yoksa birilerinin yayın organı mı olduklarını sorgulamalı ve yol haritalarını da buna göre çizmelidir. Eğer işinizle siyasi görüşünüzle mesleğiniz arasında tercih yapamıyorsanız da kendi durumunuzu değerlendiriniz” dedi.

 

KÜTÜK KAPMA YARIŞI

Pek çok vatandaşın öğrencilik döneminde aldığı KYK borçlarının faizlerinin silinmesi ciddi bir hizmetken, bunu sindiremeyenler iki konuyu gündeme getirmiştir” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Birinci kesim borçlarının daha önceden ödeyenlerin hakkını savunduğunu dile getirmiştir. Bu konuda yapılan bu eleştirinin sorunun çözümüne bir katkısı yoktur ve bu eleştiriler maksadını aşmaktadır. Bir başka güruh ise konuyu ilk olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiğini söylemiş ve selden kütük kapma yarışına girmiştir” diye belirtti.

 

MAHARETİNİ SERGİLEMELİ

Başkan Kara, “Daha da ileri gidip, emekli ikramiyelerinin, asgari yüksek ücrete zammın, elektrikteki TRT payının kaldırılmasının da Sayın Kılıçdaroğlu sayesinde olduğu dile getirilmeye çalışılmıştır. Bu mantığa göre ülkeyi Kılıçdaroğlu yönetmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu bu kadar etkili ve yetkiliyse, ülke sorunları ile bu kadar ilgili ve bilgiliyse ekonomik sorunları da çözmeli ve maharetini sergilemelidir. Halk arasında ‘Yaprağı yerken kıtır kıtır sapına gelince me’ diye bir deyim vardır. Birinin hayranı olmanıza, tarafını tutmanıza yanında yer almanıza kimse bir şey demez. Ancak yapılan iyi şeyleri sahiplenip aksayan noktaları başkalarının sırtına yükleyerek siyaset yapmaya kalkarsanız bunun değerlendirmesi de sınıflandırması da farklı olur” dedi.

 

CİĞERİMİZ YANDI

MHP’li Başkan Münir Ali Kara açıklamasını, “Bilindiği gibi geride kalan iki hafta Karasu için acı geçmiştir. Önce Pençe Kilit Operasyonu’nda Ömer Faruk Civelek şehit edilmiş ardından da Çarşamba akşamı Ülkü Ocakları Başkanımız Mehmet Hocaoğlu Hakk’a yürümüştür. Ciğerimizi yakan iki acıda da yanımızda yer alan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. İki kardeşimize de Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz” sözleriyle sonlandırdı.