Siyaset

Cezalardan hayıflanmayın

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında Edimin İfasına Fesat Karıştırma Davası’nı ele aldı. Kara, “Karasu’dan üç kişi hapis cezası almıştır. Kimse kimsenin aldığı cezadan hayıflanmamalı, başkalarının cezalandırılmasından medet ummamalıdır” dedi.

 

SÜREÇ TAMAMLANMADI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Kara, “Karasu Belediyesi tarafından kullanılan 46 milyonluk kredi ile ilgili Edimin İfasına Fesat Karıştırma Davası olarak bilinen davada karar çıkmış, Karasu’dan üç kişi hapis cezası almıştır. Hukuk süreç henüz tamamlanmadan, nihai karar ortaya çıkmadan, konuşmak yargı kararına ipotek manasına gelmektedir. Kimse kimsenin aldığı cezadan hayıflanmamalı, başkalarının cezalandırılmasından medet ummamalıdır. Hiç şüphemiz yok ki adalet tam manası ile tecelli ettiğinde herkesin içine sinecek bir karar ortaya çıkacak, ülkemizdeki tüm kural ve kanunların işlediği gün gibi ortaya çıkacaktır” diye belirtti.

 

LOKMA DAĞITILACAK

Açıklamasına devam eden Başkan Kara, “İstiklal Marşı’mızın kabulünün 101. Yıldönümü’nü şerefle şanla kutlamanın onuru içindeyiz. Her dizesi bir destan parçası olan şerefli marşımızın ilelebet var olması ve bir daha bu milletin İstiklal Marşı yazmaya muhtaç olmaması için var gücümüzle mücadele edeceğimizi ifade ediyoruz” dedi. Kara, “Geçtiğimiz hafta ilçemizde görev başındayken kalp krizine yakalanan ve şehit olan Polis Memuru Mehmet Keskin nezdinde tüm şehitlerimizi yad ediyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla Cuma günü Ülkü Ocaklarımızla birlikte Karasu Atatürk Bulvarı’nda lokma dağıtımı gerçekleştireceğiz. Şehit Polis Memurumuz Mehmet Keskin’e ve tüm şehitlerimize rahmet olsun” ifadelerini kullandı.

 

TAKİBİMİZ DEVAM EDİYOR

Başkan Münir Ali Kara, “Daha önce Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Müdürü ile ilgili konudaki takibimizin devam ettiğini, sürecin müdahaleden uzak, soruşturmanın da titizlikle yürütülmesi için gayret gösterdiğimizin kamuoyu tarafından bilinmesini isterim” dedi. Ülke gündemi ile açıklamasına devam eden Kara, “Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışma hali ne yazık ki devam etmektedir. Ülkemizin bu kritik dönemde üstlendiği görev dikkatle takip edilmelidir. Tüm dünyanın umudu Türkiye olma konumuna gelmiştir. Gerek Rusya gerekse Ukrayna ile tarafsız bir şekilde diyalog kurabilen tek ülkenin Türkiye olması hiç şüphesiz gurur duyulması gereken bir durumdur” dedi.

 

O GÜN GELMEYECEK

Bu süreç devam ederken Ana Muhalefet Partisi Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır’a yaptığı ziyaret, zamanlama açısından da içeriği açısından da manidardır” diyen Kara, “Altı partili masada yer bulamayan hdp’nin Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın ailesine ziyaretin gündem olması düşündürücüdür. Millet İttifakı’nın mutlak suretle desteğine muhtaç olduğu hdp’nin gönlünü yapma gayretleri çok erken başlamış, bu altı benzemez partinin dış desteğinin hdp olacağı gerçeği sindirilmeye çok çabuk başlatılmıştır. Hal böyle iken Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın şartların uygun olması durumunda Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmesinin tartışılabileceği yönündeki açıklaması dikkatlerden kaçmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasisini beğenmeyen ancak bu şartlar altında yönetime talip olan Sayın Babacan’a kötü bir haberimiz var. Anayasa’nın ilk dört maddesinin tartışılacağı günlere erişmeye sizin ve neslinizin ömrü yetmeyecektir, çünkü Ülkücüler var oldukça o gün hiçbir zaman gelmeyecektir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.