Karasu

Çelebi, bir dizi ziyarette bulundu

Çelebi, bir dizi ziyarette bulundu

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak engelli vatandaşları evlerinde ziyaret eden Müftü Çelebi, ardından Karasu Özel Yaren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Karasu Yeni Hayat Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi’ne ziyarette bulundu.

Evlerinde ziyaret etti

Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla bir dizi ziyarette bulundu. Müftü Mehmet Çelebi’ye ziyaretlerinde Karasu İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörleri Ali Keskinsoy, Özlem Kuzu ve Kur’an Kursu Öğreticisi Kübra Türkmen eşlik etti. İlk olarak engelli vatandaşları evlerinde ziyaret eden Müftü Çelebi, engelli bireyler ile yakından ilgilendi. Ziyaretin sonunda Çelebi, birer birer hediyelerini takdim ederek çiçek vermeyi de ihmal etmedi.

Destek vermeye hazırız

Ev ziyaretlerinin ardından İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, Karasu Özel Yaren Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Karasu Yeni Hayat Rehabilitasyon Özel Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti. Engelli Haftası olması dolayısıyla farkındalık oluşturulması konusunda, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İlçe Müftülüğü tarafından her zaman Engelli vatandaşların yanında olacaklarını ifade eden Çelebi, bu konuda yapılacak çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Hepimizin ortak görevi

Müftü Mehmet Çelebi, “Her birey bir engelli adayıdır. Önemli olan sevgi ve saygı ile inancımızı kaybetmeden bütün engelleri birlikte aşabilmektir. Engelli bireylerin sorunlarını paylaşmak, engelleri onlarla birlikte aşmak hepimizin ortak görevidir. Unutulmamalıdır ki asıl engel sevgi eksikliğidir. Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nın, engelliler konusundaki bilincin ve farkındalığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor ve tüm engellilerimizin Dünya Engelliler Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Çelebi, engelli bireyler ile yakından ilgilendi.

Çelebi, “Engelli bireylerin sorunlarını paylaşmak, engelleri onlarla birlikte aşmak hepimizin ortak görevidir” dedi.