EkonomiGündemKarasuKocaaliSakarya

Çay fiyatı değişti

Çay fiyatı değişti

Son zamanlardaki fiyat artışlarından çay ocaklarındaki çay da nasibini aldı. Daha önce çay ocaklarında 3 liraya satılan bardak çay 3 buçuk liraya yükseldi. Dışarıda kahve içmenin bedeli ise 6 liradan 7 liraya çıktı.

 

Fiyatlar yükseldi

Karasu’da dışarda çay ve kahve içmenin bedeli yükseldi. Daha önce 3 lira olan bardak çay ile 6 lira olan kahvenin fiyatı yeniden ayarlandı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) kararı ile çay ocağı ve kafe sahiplerinin talepleri doğrultusunda çaya ve kahveye zam geldi. Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, yeni tarifeyi duyurdu.

Emre duyurdu

Fiyatlardaki değişikliğin makul ölçülerde tutulmaya çalışıldığını ifade eden Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre,  “Esnafın talebi üzerine bir bardak çaya 50 kuruş zam yapıldı. Daha önce 3 liradan satılan bardak çayın fiyatı ilçemizde 3 lira 50 kuruşa yükseldi. Kahve fiyatı ise 7 liraya çıktı. Hem vatandaşın alım gücü hem de esnafın artan maliyet karşısındaki durumu göz önüne alınarak makul bir zam yapıldığı düşüncesindeyiz” dedi.

Çay ve kahve fiyatı güncellendi.
Emre, fiyat artışının makul düzeyde olduğunu söyledi.