KarasuSakarya

Camitepe’ye çözüm

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Karasu Camitepe Mahallesi’ne yeni içme suyu altyapısı inşa etmeye başladı. Yapılan 6 bin metrelik çalışma ile bölgedeki musluklara kesintisiz içme suyu ulaşacak.

 

İÇME SUYU ALTYAPISI

Şehrin içme suyu altyapısına yönelik yatırımlar gerçekleştirmeye devam eden SASKİ, Karasu Camitepe Mahallesi’ndeki yetersizliği ortadan kaldıracak altyapı projesi için çalışmalara başlandığı bilgisini verdi. SASKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Camitepe Mahallesi’nde yükselen nüfusa bağlı olarak artan tüketim miktarından ötürü oluşan problemlere ve eskiyen hatlar dolayısıyla yaşanan kesintilere çözüm üretmek amacıyla yeni altyapı çalışmalarının gerçekleştirileceği belirtildi.

KESİNTİSİZ TEMİZ SU

SASKİ Genel Müdürlüğü’nden, çalışmalarına başlanan yeni altyapı çalışmaları hakkında yapılan açıklamanın devamında, “Çamdağı isale hattı üzerinden yapılacak yeni ayrım ile yaklaşık 6 bin metre uzunluğa sahip olacak yeni bir hat döşenecek. Böylelikle Karasu Camitepe Mahallesi’nde yaşanan yetersizlik sorunu ortadan kalkacak, musluklardan kesintisiz ve temiz içme suyu akacak” bilgisi verildi ve projede çalışmaların hızla ilerlediğine yer verilerek, bölgeye hayırlı olması temenni edildi. Tuğçe Erdem