Karasu

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı

 

Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nca 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Karasu İlçe Müftülüğü tarafından ilçede kutlandı. Etkinlikler kapsamında Pazartesi günü Atatürk Bulvarı’nda kan bağışı kampanyası düzenledi ve Merkez Camii’nde Kur’an-ı Kerim okutuldu.

 

KAN BAĞIŞINA DUYARSIZ KALINMADI

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen Camiler ve Din Görevlileri Haftası 1-7 Ekim tarihleri arasında Karasu’da kutlandı. Pazartesi günü Karasu Merkez Camii’nde Kur’an-ı Kerim okutuldu. Etkinlikler kapsamında Karasu Müftüsü Bektaş Günay ve beraberindeki heyet, Karasu Atatürk Bulvarı’nda kan bağışı etkinliği düzenlendi. Müftü Günay, “Başlatmış olduğumuz kan bağışı kampanyamıza yoğun ilgi oldu ve bu da bizi çok mutlu etti. Müftülük olarak da yaklaşık 150 kişi bağışta bulunduk. Duyarsız kalmayıp kan bağışı kampanyamıza destek olan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

 

REBİYÜLEVVEL AYI İLE BİRLİKTE KUTLANACAK

Müftü Günay, “Bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası, Peygamber efendimizin doğduğu, alemleri ve dünyamızı şereflendirdiği içinde bulunduğumuz Rebiyülevvel Ayı’na denk geldi. Bu nedenle Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı Mevlid-i Nebi Haftası ile birlikte kutluyoruz” diye konuştu. Günay, “30 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında Müftülüğümüz tarafından Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda Peygamberimiz, Cami ve İrşat temalı etkinlikler düzenleyeceğiz” diye konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)