Siyaset

Çabuk yeniden aday

Çabuk yeniden aday

İncilli Mahallesi için 2019 Yerel Seçimlerinde aday olan Aziz Çabuk, önümüzdeki seçimde de aday olduğunu açıkladı. Aşağı Aziziye Mahallesi’ndeki ofisinde basın ile bir ataya gelen Çabuk, daha genç ve deneyimli bir ekiple aday olmaya hazırlandıklarını söyledi.

Değişim olmalı

İncilli Mahallesi’nin genç ve dinamik bir ekiple yönetilmesinin mahallede işlerin daha yolunda gitmesini sağlayacağını söyleyen Aziz Çabuk, Cuma günü öğleden sonra basınla bir araya geldi. Bir önceki seçime göre daha fazla deneyim kazandıklarını dile getiren Çabuk, mahallenin yaşlı ve hantallaşmış yapıdan kurtulması gerektiğini söyledi. Çabuk, aza listesinde yer alan isimlerin de genç olmasına gayret edeceklerini dile getirdi.

Maaş almayacağım

Mahalle muhtarlarına verilen maaşı öğrencilere burs olarak vereceğini söyleyen Aziz Çabuk, “Maaşımızın büyük kısmını burs olarak dağıtacağım. Artanının da sokak hayvanlarımızın mama ihtiyacında kullanacağım. Bu işten maddi bir beklentim yok” dedi. Mahalle muhtarlığını yenilenmesi gerektiğini de söyleyen Çabuk, “Kendimize ait bir muhtarlık ofisimiz olacak, burada hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Sistem kuracağım

Muhtarlığa gelen evrakların takibinin yapılmamasından dolayı pek çok kişinin güçlük yaşadığını söyleyen Aziz Çabuk, “Vatandaşlarımızın evraklarının teslimi konusunda yaşanan sıkıntının aşılması adına bir sistem kuracağız. Böyle bir sistem olmadığı için mahkemelik olanlar, hacizlik olanlar oluyor. Bizim dönemimizde bu şekilde bir zorluk yaşanmaması için bu sistemi kuracağız ve işleteceğiz” ifadelerini kullandı.