Karasu

Büyükşehir’den öğrencilere indirim

Büyükşehir’den öğrencilere indirim

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, MHP Sakarya İl Teşkilatında gerçekleştirilen toplantıya katıldı. Toplantıda Alemdar, “Yerel demokrasiyi güçlü kıldığımızda inşallah kazanan Sakarya olacak” dedi. Ayrıca su tarifelerine indirimin ardından öğrencilerin ulaşımı için Mayıs meclisini işaret ederek, indirim kararı alacaklarını belirtti.

Teşekkür etti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, MHP Sakarya İl Teşkilatında gerçekleştirilen toplantıya katıldı. İl Başkanı Oğuz Alkaş ve yönetimi tarafından karşılanan Alemdar, misafirperverlikleri için Başkan Alkaş’a ve yönetimine teşekkür etti. Alemdar, katılımcılığı çok önemsediğini belirterek, yerel demokrasinin Sakarya’ya büyük katkı sağlayacağına inandığını belirtti. Alkaş ise Başkan Alemdar’ı ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti.

Kazanan Sakarya olacak

Toplantıda konuşan Başkan Yusuf Alemdar, “Alınacak her kararda istişare etmenin hayrına inanıyoruz. Biz hemşehrilerimizin karar alma süreçlerine katkısını çok önemsiyoruz. Sizlerden de şehrimizin talepleri noktasında fikirlerinizi bekliyoruz. Yerel demokrasiyi güçlü kıldığımızda inşallah kazanan Sakarya olacak” dedi. Seçim vaatleri arasında yer alan öğrencilere yönelik ulaşım indirimine de değinen Başkan Alemdar, “Vatandaşlarımızın refahına katkı sunmak amacıyla ilk olarak su tarifelerinde yüzde 20 indirimimizi açıkladık. Hamdolsun çok güzel geri dönüşler aldık” şeklinde konuştu.

Yüzde 54 indirim

Açıklamasına devam eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bunun yanı sıra öğrencilerimiz için de hazırlıklarımızı tamamladık. İnşallah ilkokul ve ortaokul öğrencilerine belediye otobüsleriyle ücretsiz ulaşım, lise ve üniversite öğrencilerine ise yüzde 54 oranında indirimli ulaşımı da başlatıyoruz. İnşallah mayıs ayı meclis toplantısında almış olduğumuz indirim kararlarını karara bağlayacağız. Vatandaşımızın refahı, konforu için insanımızın var olduğu her yerde, ihtiyaç duydukları her an yanlarında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Alemdar, “Mayıs ayı meclis toplantısında almış olduğumuz indirim kararlarını karara bağlayacağız” dedi.
Alemdar, öğrencilerin ulaşımı için Mayıs meclisini işaret ederek, indirim kararı alacaklarını belirtti.