Manşet

Büyükşehir’de Çelik sesleri

Büyükşehir’de Çelik sesleri

Ak Parti’de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın açıklanması 15 Ocak’a kaldı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuru yapan isimlerin yanı sıra Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı görevinde de bulunan Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’in isminin de gündemde olduğu öğrenildi.

15 Ocak’a kaldı

Ak Parti’de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı açıklaması 15 Ocak’a bırakıldı. Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin yanı sıra, SASKİ eski Genel Müdürü Rüstem Keleş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan eski Yardımcısı Rıdvan Duran ve üç dönem Serdivan Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Yusuf Alemdar aday adaylık başvurusunda bulunmuştu.

Çelik soruldu

Daha önce, bu hafta açıklanacağı duyrulan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için son bir anket yapılacağı açıklanmıştı. Hafta başında Sakaryalıların telefonları anket için çalmaya başladı. Ankette sorulan isimler arasında Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı görevinde de bulunan Doç. Dr. Hasan Ali Çelik’in isminin de geçmesi kafaları karıştırdı. Çelik’in ise bu şekilde bir başvurusu ya da talebi bulunmuyor.