Bunun adı nankörlük olur

 

Karasu Devlet Hastanesi’ndeki eksiklikleri dile getirenlerin kadrodaki güçlenme karşısında sessizliğe büründüklerini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bunun adı en hafif ibare ile nankörlüktür” dedi.

 

HASTANE HEPİMİZİN

Karasu Devlet Hastanesi’nin tüm Karasuluları ilgilendiren bir yapıda olduğunu söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “İlçemiz düzeyinde yeni gerçekleşen doktor atamaları da dikkatle takip edilmelidir. İlçemizin devlet hastanesi hepimizin ana gündem maddesi olmalıdır. Kadrosu ne kadar zenginleşirse daha fazlası için çabalanmalıdır. Karasu’ya ekipman ve personel konusunda en üst düzeyde olanlar gelmelidir. Ancak her durumda eksiklikleri dile getirip, düzelmeleri kulak ardı etmek ya da küçümsemeye çalışmak en hafif ibare ile nankörlük olur. Buraya bir şekilde doktor gelmesi için mücadele edenlerin hakkını teslim ettikten sonra kadro zenginleşmesi için çalışmakta elbette sakınca yoktur. Ancak yapılanların hiç yerine konmasının iyi niyetle izahı da mümkün değildir” dedi.

CAMİYE GİTSİNLER

Bu yıl Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın temasının vefa olduğunu dile getiren MHP İlçe Başkanı Kara, “Bu hafta kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu seneki teması vefa olarak tespit edilmiş. Karasu Devlet Hastanesi ile ilgili eleştiride bulunan, olumsuzlukları duyurmak için ortaya düşen ancak olumlu gelişme olduğunda sessizliğe bürünen arkadaşlara tavsiyem bu hafta camilere uğramaları ve vefa konusunda bir şeyler öğrenmeleri olacaktır” ifadelerini kullandı.

İKİYÜZLÜLÜK

Ülkü Ocakları’nın Avrupa ve Amerika’da terör statüsünde araştırılıyor olmasını da dile getiren Kara, “Avrupa ülkeleri ve Amerika’da Ülkü Ocakları’nın yürüttüğü faaliyetlerin terör kapsamında incelenmesinin gündeme gelmesi de dikkatlerden kaçmamalıdır. Ülkelerinde Türk düşmanı pkk, dhkp-c başta olmak üzere tüm terör odaklarına özgürlük çatısı altında kucak açan Avrupa ülkelerinin Ülkü Ocakları’nı düşman statüsüne almasında şaşılacak bir şey yoktur. Bir yandan Türkiye’ye müttefik olduğunu söyleyip diğer yandan ypg’ye silah veren ADB’nin ikiyüzlülüğüne ilk kez tanık oluyor değiliz. Herkes aslına, nesline uygun davranmaktadır. Ülkü Ocakları bu ülkenin 57. Alayı’dır, alayının korkusu da aslında bundandır. Ülkü Ocakları sizin duanızla yaşamamıştır, bedduanızla da ölmeyecektir. Yel ne kadar eserse essin, kayadan alacağı toz olacaktır” dedi.

ACIMIZ BÜYÜK

Bartın İl Teşkilatı’nın geçirdiği trafik kazası ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Münir Ali Kara, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin 9 ilde planlanan istişare toplantılarının sonuncusuna giderken yaşamını yitiren Bartın Belediyesi Başkan Yardımcımız Ahmet Kömeç ile Murat Sevinç’e Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bartın İl Başkanımız Ercüment Özçelik, Belediye Başkanımız Cemal Akın ve Merkez İlçe Başkanımız Murat Demir başta olmak üzere yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

İTTİFAK’A BAĞLIYIZ

MHP’nin Cumhur İttifakı’na bağlılığının üst düzeyde olduğunu da sözlerine ekleyen Kara, “Milliyetçi Hareket Partisi tarafından düzenlenen ve 2023’te yapılması planlanan genel seçimler öncesi teşkilat bilinçlenmesini üst düzeye çıkarmayı hedefleyen toplantıların ana başlığı, güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023 olarak belirlenmiş, içeriğinde ise siyasette yeni dönem, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve stratejik hedefler ele alınmıştır. Toplantıların önceliği Milliyetçi Hareket Partisi değil, ülke gündemi olmuş, 2023 yılında gerçekleşecek olan genel seçimlerin önemine işaret edilmiştir. İstişare toplantılarımız bölgesel olarak teşkilatların kaynaşmasını sağladığı gibi Milliyetçi Hareket Partililerin Cumhur İttifakı’na ne kadar sahip çıktıklarını da ortaya koyması açısından okunmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın sonsuza dek sürmesinden yanadır, bu durum bu şekilde bilinmelidir” dedi.

TEK SİLAH AŞI

Koronavirüs pandemisinin henüz sona ermediğini de sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Ülkemizin ve tüm dünyanın uzunca bir süreden beri mücadele ettiği koronavirüs salgını ne yazık ki tam olarak ortadan kalkmamıştır. Çeşitli varyantları ortaya çıkan virüs ilk zamanki kadar olmasa da etkisini sürdürmekte ve sevdiklerimizi aramızdan almaya devam etmektedir. Okulların açılması ile birlikte hastalığın yaygınlığı artmış ve tehdit daha fazla hissedilmeye başlanmıştır. Bu noktada elimizdeki tek silah olan aşıya sımsıkı sarılmaktan başka çare kalmamıştır. Devletimizin ve milletimizin el ele vererek aşı silahını sonuna kadar kullanmalı ve bu virüsten kurtulmalıyız” diye konuştu. Kara hayvanlar gününü de “Yaban hayvanları ve kuşların beslenmesi için dağlara yem bırakan bir neslin evlatları olarak hayvanları koruma gününü de tebrik ediyorum” sözleri ile kutladı.