KarasuSakarya

Bülbül’den Serbest Bölge’ye destek

SATSO Şubat ayı Olağan Meclis Toplantısı’na konuk olan MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, SATSO’nun Karasu’da Serbest Bölge kurulması önerisini desteklediklerini belirtti.

 

KURALSIZLIK KURAL OLMUŞ

SATSO Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül konuk oldu. Bülbül, şehir ve ülkeye yönelik gündemle ilgili açıklamada bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un açılış konuşması sonrasında M. Levent Bülbül, SATSO Meclisi ile fikir alışverişi içerisinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. Bülbül, “Dünya çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Oluşan uluslararası yapılar artık çözüm üretmekten çok anlaşmazlıkların, sıkıntıların çözümünü engelleyici bir durumdalar ve kuralsızlık kural olmuş durumda. Ekonomik açıdan ticaret savaşları denilen, ülkeler arasındaki çekişmeler, rekabet ve mücadelenin olduğu süreçte bir de pandemi ile karşı karşıya kaldık” ifadelerini kullandı.

 

ENERJİ TALEBİNİ ARTTIRDI

Bülbül, “Büyüme açısından bakıldığında Türkiye, özellikle 2021 yılı içerisinde dünyada çok ciddi ölçüde büyüme oranlarıyla büyüyebilen 1-2 devletten biri haline geldi. İhracatımız 225 milyarı aştı, ithalatta dışa bağımlılığı azaltma konusunda devletimiz yatırım, istihdam ve ihracat odaklı büyüme çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyor. Pandemi ve devamında üretimin hızlı yükselişi enerji talebini ciddi artırdı ve dünyada da bu durum bir yüksek enflasyona yol açtı ki dünyadaki bu süreç bizi ve tüketicileri de ciddi şekilde etkiledi. Türkiye bu süreçte hem ekonomik açıdan bu mücadeleyi verirken aynı zamanda bölgesinde çeşitli hesapların yapıldığı, çok ciddi çatışma, kriz ortamlarının ortasında yer aldı” şeklinde konuştu.

 

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Ülkemiz adına ümitliyiz, bu sürecin ve sıkıntıları geçici olduğu kanaatindeyiz” diye belirten Bülbül, “Yılın sonuna kadar sürecin olumlu bir yöne döneceğinden eminiz. Sanayicimiz, tüccarımız, iş dünyamız dinamik bir şekilde çalışıyor. Sakarya sanayi alanında dinamizm ve hareketliliği ile Türkiye’nin gelişeceği bu yolda en büyük paylardan birini alacaktır. OSB’lerin, istihdamın ve ekonominin gelişmesi Sakarya’ya çok daha yarayacaktır. Karasu’daki Serbest Bölge ile alakalı üzerimize düşeni yapma konusunda Başkanlarıma gereken izahatta bulundum. Sakarya’ya ciddi katkı sağlayacak bir proje ve umuyoruz ki bu dönemde neticeye kavuşturabiliriz” ifadelerini kullandı. Toplantının sonunda Bülbül’e, Meclis Başkanı Talip Kuriş ve Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ tarafından plaket takdimi ile Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı kitabı hediye edildi.