Karasu

Bugünden itibaren kurulacak

Bugünden itibaren kurulacak
Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte Perşembe günleri kurulan Karasu Halk Pazarı’nın temmuz ayında kurulacağı açıklanmıştı. Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit tarafından son dakika yapılan açıklamaya göre bugün itibariyle Perşembe günleri Karasu Halk Pazarı kurulacak.

12 ay talep var
Her sene yaz sezonunun gelmesiyle birlikte haziran ayında kurulan Karasu Halk Pazarı’nın temmuz ayına ertelendiği gündeme gelmişti. Son dakika Karasu Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit tarafından yapılan açıklamaya göre bugün itibariyle Perşembe günleri Karasu Halk Pazarı kurulacak. Perşembe pazarına yoğun talep olduğunu belirten Başkan Yavuzyiğit, “Sadece yaz sezonunda değil 12 ay boyunca açılması talep edilen Perşembe pazarı bugün itibariyle vatandaşımızın hizmetinde olacak” ifadelerini kullandı.

Eylül’e kadar sürecek
Perşembe pazarının eylül ayına kadar kurulacağını belirten Başkan Halit Yavuzyiğit, “Yaz sezonunda ilçemizde yaşanan yoğunluk ve talep üzerine her yıl kurulan Perşembe pazarı eylül ayına kadar halkımıza hizmet verecek. Hem esnafın hem vatandaşın talebi kış aylarında da kurulması üzerine” diye konuştu. Haftada pazartesi ve perşembe olmak üzere halk pazarında hizmet vermeye devam edeceklerini de belirten Yavuzyiğit, “Yetkililer tarafından alınan karar halkımıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.