Köşe Yazıları

Bu hafta Yaşar Zımba

 

Sevgili ASKF Başkanımız Yaşar Zımba, ilimiz futbol severlerin ve spor camiasının yakinen tanıdığı bir isim. Bende kendisini rahmetli Hüseyin Kaman’ın ölümü sonrası tanıdım. Belki ilk zamanlar kendisine ısınmamış olabilirim ama aradan yıllar geçtikçe iyi tanıma fırsatını buldum.

Zaman ve günler geçtikçe ne kadar ılımlı ve insanlara yaklaşımcı biri olduğuna tanıklık ettim. Allah ömrünü uzun eylesin ve yoluna devam etsin. Bir spor insanı olarak temennim budur.

Sevgili Zımba’nın bana gönül koyduğunu duydum… Olabilir ama ben o günkü şartların öyle olmasındandır ki o şekilde bir yazı yazmışım. Oysa kendisine haksızlık etmişte olabilirim. Oysa Başkanımız Yaşar Zımba, ilimizde siyasetçilerin bile yapamadığını her fırsatta yapabilen adam gibi bir adamdır…

Bizzat şahit olmuşumdur. Kendi rahatsızlığım başta olmak üzere ziyaretime gelmesi hem de birkaç kez… Konu sadece ben değil elbette. Spor ve siyaset çevresinden her kim olursa olsun ölüm, düğün kısaca toplumsal tüm cemiyetlere kişi ya da adam ayırtmaksızın giden bir Yaşar Zımba gibi başkanımız var. Aslında çok olumlu yönleri var kendisinin. Burada yazmak ile bitmez bende bitiremem. Kendisine bir kez daha Allah’tan uzun ömürler diliyorum. İyi ki varsın Yaşar Zımba iyi ki seni tanımışım diyorum.

Karasuspor’da bir belirsizliktir gidiyor. Kongrede başkan adayının çıkmaması ve akabinde kayyuma gidilmesi ilçemize hiç yakışmadı. Koskoca Karasu’muzda başta belediye olmak üzere sahipsizlik, ne ilçeye nede belediyeye yakışmazken üzülmemek elde değil. Son kez Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı Beyefendiye sesleniyorum! Başka ne Karasu var ilimizde nede Karasuspor. Lütfen bu belirsizliğe son verin, ilçemizin üst düzey yöneticisi olarak derim ve diyorum.

Efsanemiz Sakaryaspor ligin ilk sınavını Bayburtspor deplasmanında bir puan ile ilimize döndü. Bu durum elbette kötünün iyisi bir puan ile dönmek. Oynanan futbol gösterdi ki gol atma beceriksizliğimiz hazırlık maçlarında olduğu gibi ligde de devam edecek gibi. Sevgili Hocamız Ercüment Çoşkundere gol kısırlığına çözüm bulacaktır. Ligin henüz başındayız bakalım ilerleyen haftalar bizlere kendi saha ve seyircisi önünde nasıl bir gol bolluğunda futbol izleteceklerdir…

Şen ve esen kalın.