Bu günleri görmek güzel

 

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, il teşkilatınca düzenlenen ilçe ziyaretleri kapsamında Kocaali’ye geldi. Program kapsamında Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret eden ve yerli simülasyon cihazları ile ilgili bilgi alan Atabek, Kocaali DMYO’nun gemicilik alanında önemli bir merkez olacağını söyledi.

 

BİN BİR ZORLUK

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Ak Parti Sakarya İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ilçe ziyaretleri kapsamında geçtiğimiz hafta içi Kocaali’ye geldi. İlk olarak teşkilat binasında yönetim kurulu üyeleri ve partililerle bir araya gelen Atabek, burada yapılan görüşmenin ardından ilçe merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulunu da ziyaret ederek, okul idaresi ve öğrencilerle bir araya geldi. Yerli imkanlarla geliştirilen ve sivil bir eğitim kurumunda ilk olma özelliği taşıyan simülasyon cihazları hakkında bilgi alan Atabek, “Bugünleri görmek çok güzel. Bin bir zorluk ve badireler atlatılarak kurulan Denizcilik Meslek Yüksekokulunun, şimdi ülkemizin dört bir yanından gelen öğrencilerin eğitim yuvası olduğunu görüyoruz. İnşallah bu okulumuz alanında uzman kişiler yetiştirerek, ülkemizin gemicilik alanında önemli merkezlerinden biri olacak” dedi.

 

İSTİHDAMA KATKI

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek daha sonra ilçede karavan üretimi yapan bir firmada işçilerle iftar yaptı. Burada konuşan Atabek, doğası, denizi ve eşsiz manzarasıyla bin bir güzelliği içinde bulunduran Sakarya’nın, son zamanlarda doğaseverlerin uğrak noktası olmaya devam ettiğini belirtti. Atabek  “Sizler de işletmenizde yapmış olduğunuz bu işlemlerle ülkemizin ekonomisine ve istihdamına önemli katkıda bulunuyorsunuz. Rabbim, işlerinizi hayırlı ve bereketli kılsın” diye konuştu. Programlara, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Ak Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, Ak Parti Kocaali İlçe yönetim Kurulu üyeleri ve partililer de katıldı.