Braille takımı üst turda

 

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Braille takımı, TEKNOFEST’2021 Eğitim Teknolojileri’ne Engelsiz Çözüm yazılım uygulaması ile başvuruda bulundu. Ön değerlendirme aşamasını 91.65 puanla tamamlayan Braille takımı bir üst tura yükselmeye hak kazandı.

 

ENGELSİZ ÇÖZÜM

Engelsiz Çözüm yazılım uygulaması ile Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Braille takımı, TEKNOFEST’2021 Eğitim Teknolojileri yarışmasına katıldı. Ön değerlendirmeye katılan Braille takımı 91.65 puan alarak bir üst tura yükseldi. Engelsiz Çözüm yazılım uygulaması projesinin takım kaptanlığını Alper Yıldız, takım üyeliklerini ise Melike Şevval Özkaynak, Metehan Saka ve Merve Özkan yer alırken, danışman öğretmenliğini ise okulun Matematik Öğretmeni Ayşe Gökalp üstlendi.

DESTEK UYGULAMASI

Projenin danışmanlığını üstlenen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Ayşe Gökalp, Engelsiz Çözüm projesi ile ilgili açıklamada bulundu. Gökalp, “Görme engellilerin çektikleri sıkıntılar üzerine bir araya geldik. Türkiye’de olmayan bir eğitim destek uygulaması üzerine çalışmalarımızı yaptık. Projemiz bittiğinde bütün görme engelli öğrencilerimizin kullanımına sunacağız” ifadelerini kullandı.