Karasu

BMC için bakanlık devrede

 

 

Karasu Belediye Meclisi’nde konuşan Belediye Başkanı İshak Sarı, BMC arazisinin devlete ait olduğunu, Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakan Yardımcısı’nın ilçeye ziyarette bulunduğunu ve arazinin değerlendirmesi konusunda görüş belirttiğini söyledi.

 

ARAZİ DEVLETİN

Tosyalı Holding’in BMC yatırımından vaz geçtiğini açıklamasının ardından arazi ile ilgili tartışmalar gündemdeki yerini koruyor. Arazinin halen devlet ukdesinde bulunduğunu söyleyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Geçtiğimiz ay Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede Karasu’yu ziyaret etti. Bu ziyarette bu arazinin başka bir yatırım için değerlendirilebileceğini söyledi” dedi.

 

BATARYA YAPILABİLİR

Arazinin sanayi yatırımına kazandırılmasının Karasu ekonomisi için son derece önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Sarı, bu alanda elektrikli araçların bataryalarının üretilmesinin de gündemde olduğunu söyledi. Karasu Belediye Meclis Toplantısı’nda Şakir Şen’in gündem dışı konuşmasına yanıt veren Başkan Sarı, demiryolu projesinin de şu ya da bu şekilde tamamlanmasını ümit ettiklerini söyledi.