Karasu

Biz işimize bakıyoruz

Biz işimize bakıyoruz

Altılı Masa’da yaşanan krizin ve ardından yaşanan gelişmelerin Cumhur İttifakı’nı doğrudan ilgilendirmediğini söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, hedeflerinin 14 Mayıs olduğunu ve çalışmalarına dış gelişmeleri umursamadan sürdürdüklerini söyledi.

Ciddiyetten uzak

Altılı Masa’da yaşananların kendileri için sürpriz olmadığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasının büyük kısmını Altılı Masa’da yaşanan gelişmelere ayırdı. Altılı Masa’nın ciddiyetten uzak bir tutum sergilediğini söyleyen Kara, “Kendi aralarında aday konusunda uzlaşamayan kişiler Türkiye’nin geleceği konusunda nasıl anlaşacak? Aylardan bu yana bir araya gelenler oturdukları masayı nasıl kumar masasına benzetir? Bu kadar ciddiyetsiz insanlar nasıl ülke yönetimine talip olabilir” sorularını yöneltti.

Kadınlar baş tacı

Önümüzdeki haftanın dünya emekçi kadınlar gününü kapsadığını da söyleyen Başkan Kara, “Emekçi olmayan kadın yoktur. O nedenle kadınlar günü değerli günler arasında yer almaktadır. Biz ‘Kadınlar insandır biz insanoğlu’ sözünü söyleyen Neşet Ertaş’ın sözlerine iştirak ediyoruz. Başta şehit anaları ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın dünya emekçi kadınlar gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı. Kara, kadınlar gününün tek günle sınırlandırılmaması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Hürriyet simgesi

İstiklal Marşı’mızın 12 Mart 1921’de kabul edildiğini de hatırlatan Başkan Kara, “Her mısraı tarih kokan, bir sanat eseri olarak dahi çok önemli niteliklere sahip olan, hürriyetimizin simgesi, şerefli tarihimizin en öz ifadesi İstiklal Marşı’mızın kabulünün 102. Yıldönümü’nü tebrik ediyor, bu vesile ile aziz şehitlerimizi, ahirete intikal eden kahraman gazilerimizi ve İstiklal Marşı’mızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’u, rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça İstiklal Marşı’mız da var olacaktır. Şerefle şanla söylenmeye devam edecektir” dedi.

Karasulu olsun

Karasu Belediyesi’nin zabıta alımı için ilan açtığını da dile getiren İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Karasu Belediyesi zabıta alımı için sınav düzenleyeceğini açıkladı. Burada elbette KPSS puanları önemlidir. Nitelikler mühimdir. Ancak alım yapılırken eğer mülakat uygulanacaksa, eşitler arasında mutlaka Karasulu olanlara ayrıcalık tanınmalıdır. Birileri işe girecekse biz Karasu’nun çocuklarına öncelik verilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Alım yapacak olan yönetime bu konuda inisiyatif kullanması noktasında telkinde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Hazır olmalıyız

Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem felaketi sonrasında olası İstanbul depreminden çekinen vatandaşların rotalarını Karasu’ya çevirdiğini de sözlerine ekleyen Kara, “İstanbul’dan gelen vatandaşlar o ilde yaşadıkları sorunları da buraya getirecektir. Bu kişilerin kitlesel ihtiyaçları olacak, elektrik, su ve doğalgaz kullanımı artacaktır. Bunların yanında belediye beklentileri yükselecek, hastanenin de iş yükü artacaktır. Tüm bunların göz önüne alınması ve Karasu için yeni bir planlama yapılması elzem hale gelmektedir” şeklinde konuştu.

Başkan Kara, Altılı Masa’nın ciddiyetten uzak bir tutum sergilediğini söyledi