Köşe Yazıları

Bir tohum saç bitmezse toprak utansın

 

Cemreler düştü, leylekler uzun bir yoldan gelip semalarda gözükmeye başladı. Hatta ve hatta bahar geldi derken bile kar tekrar ziyaret etti bizleri. İyi günler, iyi haftalar.

Geçtiğimiz hafta Kocaali Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nda Kocaali Belediyesi’nin organize ettiği Çanakkale Destanı ve Deniz Gücünün Önemi adlı konferansa katılma fırsatım oldu. Programın konuğu emekli Asker Denizci Doç. Dr. Cihat Yaycı Paşa’ydı. Şöyle hafızamızda kalmış olabilir belki. Mavi vatanın geliştiricisi olarak tanırız sayın paşamızı. Konumuza geçmeden önce bir kaç husus için gözlemlerimi aktarmak isterim. Kocaali Denizcilik Meslek Yüksek Okulu’nu gerçekten çok beğendim. Fiziki yapısı itibarı ile gerçekten çok hoş böyle bir okulun Kocaali’ye kazandırılmasında kimin fikri, düşüncesi, emeği varsa helal olsun. Güzel bir iş yapmışsınız bizlere tebrik etmek düşer. Yine böyle bir programı organize etmesinde rol alan Sayın Ahmet Acar Başkanı’ma sonsuz teşekkür ederim, böyle güzel bir programa ev sahipliği ettiği için. Cihat Yaycı Paşam ufkumuzu açtı, güzel anekdotlar paylaştı. Çanakkale destanını birde onun paylaşımları ile dinlemiş olduk. Böyle anlamlı güzel bir günde güzel bir konferans oldu. Tüm paydaşlara tekrar tekrar teşekkür ederim.

Ülkemiz ve ilçemiz özelinde bu yıl güzel yağış aldık. Barajlarımızın doluluk oranı yüzde yüz seviyelerine ulaştı diyebiliriz. Kar yılı var yılı derler. Bu sene umarım tarımda gerekli desteklemeler ile üretim istediğimiz seviyelere ulaşır. İstediğimiz seviye ney derseniz şöyle ifade edeyim. Tarımda bize yetecek bir mahsulden bahsediyorum yani. Savunma sanayi gibi tarımda da dışa bağımlı kalmamak gerek. Gerçekten önemli kalemlerin başında geliyor tarım. Bu yıl bahçelerimizde bir karış boş yer kalmayacak şekilde sebzeden, meyveye, buğdaydan ayçiçeğine, ekelim, üretelim ve dışa bağımlılığımızı azaltalım. Gelin bir tohum atalım toprağa. Bereketli topraklarımız var. Bizler ülkemiz için vatanımız için elimizden geleni yapacağız, her alanda en iyi olmamız için… Kendinize iyi bakın, hoşça kalın.