Spor

Bir sezona değer

Bir sezona değer

Bölgesel Amatör Lig’i Sakarya ikincisi olarak tamamlayan Karasuspor, Serdivanspor ile kader maçına çıkacak. Maçı kazanan önümüzdeki sezon BAL’da oynayacak, kaybeden ise Süper Amatör Küme’ye dönecek.

İki ikincinin maçı

Süper Amatör Küme’de Ferizlispor’un ardından ikinci olan Serdivanspor, Bölgesel Amatör Lig’e yükselmek için Play Out oynama hakkı elde etti. Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Karasuspor da geçen sezonu Sakarya ikinci olarak tamamladıktan sonra Play Out oynamaya hak kazandı. İki ekip cumartesi günü bir sezon değerindeki maça çıkacak. Tek maç usulü oynanacak müsabakanın berabere bitmesi durumunda uzatma dakikaları, eşitliğin bozulmaması durumunda penaltı atışları olacak.

Taraftar desteği

Sakarya Atatürk Stadı’nda cumartesi günü saat 18:00’da başlayacak müsabakaya taraftarların da yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Kazananın BAL’da kaybedenin Süper Amatör Küme’de mücadele edeceği maçın çekişme içinde geçmesi bekleniyor. Her iki ekip de bu müsabakaya büyük önem veriyor. Karasuspor Başkanı Hasan Özkan taraftar desteğine her zamankinden fazla ihtiyaçları olduğunu ifade ederek, sarı-kırmızılı renklere gönül verenleri cumartesi günü tribünde olmaya davet etti.