Eğitim

Bir kitap bir yazar

 

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencileri, Yazar Fatih Tuncay ile Zoom üzerinden bir araya geldi. Öğrenciler merak ettikleri tüm soruları Tuncay’a iletti.

 

İMZALI KİTAP

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hicran Dilek öncülüğünde ‘Bir kitap, bir yazar’ etkinliği düzenlendi. Zoom üzerinden gerçekleşen etkinliğe okul öğrencileri ve veliler katıldı. Yazar Fatih Tuncay ile söyleşi yapan öğrenciler, merak ettikleri tüm soruları sordu. Yazarlık serüvenini öğrenciler ile paylaşan Tuncay, öğrencilerin kitaplara olan ilgisinin çok hoşuna gittiğini ve öğrencilere imzalı kitap göndereceğinin müjdesini verdi.

TUNCAY’DAN TEŞEKKÜR

Pandemi nedeniyle uzun zamandır böylesine keyifli bir yazar-okur buluşması yapmadığını söyleyen Tuncay, “Mutlaka ilçemize gelip okulunuzu ziyaret edeceğim” dedi. Yazar Fatih Tuncay, “Bu güzel söyleşiyi organize eden okul yönetimine, Türkçe Öğretmeni Hicran Dilek’e, velilerimize ve kitap kurdu öğrencilerimize çok teşekkür ederim. İnşallah sağlıklı günlerde bir araya gelerek yüz yüze söyleşimizi gerçekleştiririz” dedi.

SÖYLEŞİ YAPTILAR

Karasu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Türkçe Öğretmeni ve Proje Sorumlusu Hicran Dilek, “7’inci ve 8’inci sınıf öğrencilerimizle etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz Yazarımız Fatih Tuncay’ın Kum Saati adlı kitabını söyleşiden önce okumuşlardı. Yaklaşık iki saat süren oturumda hem öğrencilerimiz hem de velilerimiz yazarımızla tanışıp, sohbet etme ve kitapla ilgili tüm soruları sorma fırsatı buldu. Bizleri kırmayan Yazar Fatih Tuncay’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.