Siyaset

Akınla beraber tehlike artacak

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında yeni dönem koronavirüs ile ilgili tedirginliğin devam ettiğini söyledi. Kara, “Yazlığı olan vatandaşlar Karasu’ya akın etmektedir. Bu da ilçemizin yaşadığı tehlikeyi daha da arttırmaktadır” dedi.

 

KURALLARA UYULMALI

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, koronavirüs tedirginliğinin devam ettiğini belirtti. Başkan Kara, “Virüs ile ilgili tedbirlerin artırıldığı her dönemde yazlığı olan vatandaşlar Karasu’ya akın etmektedir. Bu da ilçemizin yaşadığı tehlikeyi bir kat daha artırmaktadır. Bu süreç içinde ilçemizdeki kurallara daha fazla uyulmalı, maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen riayet edilmelidir” ifadelerini kullandı.

FELAKETİN FOTOĞRAFLARI

Karasu gündemini önceki haftadan bu yana işgal eden sahildeki duvar projesi ile ilgili görüşümüzü daha önce aktarmıştık” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Geride kalan hafta düzenlenen belediye meclis toplantısında Belediye Başkanı İshak Sarı beyefendi de konuya açıklık getirdi. Ardından sosyal medya hesabından 2012’de yaşanan felaketin fotoğraflarını paylaştı. Sahil Projesi’nin kamuoyu ile yeterince paylaşılamadığını, bunun için ciddi bir reklam harcamasına ihtiyaçları olacağını söyledi” diye konuştu.

BU İLÇE HEPİMİZİN

Başkan Münir Ali Kara, “Başkan İshak Sarı’nın kamuoyunu bilgilendirmesinin yolu paradan geçmemektedir. Sivil toplum kuruluşları, basın kurumları ve diğer siyasi partilerin ilçe başkanlarını bilgilendirmenin para ile alakası olmadığını herkes bilir. Bu ilçe hepimizindir ve her kesimdeki işletme de Karasu için fedakarlık yapmaya hazırdır” diye konuştu. 104 emekli amiralin darbe kokan bildirisinin ardından ülke gündeminin değiştiğini de söyleyerek açıklamasına devam eden Kara, bu kişilerle ilgili yasal sürecin başladığını da belirtti.

GÜNDEM OLDUNUZ

Bu kişilerin aklanması için de destekçileri kolları sıvamış, olayda dikkat çekici noktaların kumpas olduğuna ilişkin iddialar ortaya konmaya başlanmıştır” diyen Kara, “Türk halkı, Gezi Parkı eylemlerini, ağaç sevgisi, güneş doğduktan sonra göz altına alınan adamı, abdest almaya gidiyor, gece yarısı yayınlanan bildiriyi fikir açıklaması diye yutacak kadar aymaz değildir. Emekli amirallerin amacı bildirinin ses getirmesi gündem olması değil miydi? Alın işte ses getirdiniz, gündem oldunuz. Demokrasi kimsenin üstten parmak sallamasına, ‘Aksi halde’ demesine, gece yarısı uyarmasına tahammül edecek bir yapıda değildir” dedi.

FİYATLARA ZAM

Açıklamasına su sözlerle devam eden Başkan Kara, “Mübarek Ramazan ayını fırsata çevirip gıda fiyatlarına zam yapan toptancılarla ilgili duyumlar kulağımıza gelmektedir. İnançlı insanlara inanmadan inanç satan bazı işletmeler de Ramazan’ı ranta çevirme peşindedir. Rahmet ayını fırsat ayına çevirenlerle ilgili gerekli önlemlerin alınmasını da beklediğimizin bilinmesini isteriz” dedi. MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Salı gününden itibaren idrak edeceğimiz mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, tüm Türk İslam Alemi’ne hayırlı ramazanlar dilerim” diyerek açıklamasını sonlandırdı.