Karasu

Bir ağaca 21 bin lira

Bir ağaca 21 bin lira

Ramazan ayının 25. Günü akşam saatlerinde 617 Sokak’ta meydana gelen trafik kazasında Karasu Belediyesi’ne ait bir ağacı kırdığı için kendisine çıkarılan faturaya isyan eden Uğur Acar, “Bir ağaç kırıldı diye 21 bin liranın üstünde ceza ödemek ağır değil mi” dedi.

Yenisini aradık

Karasu İncilli Mahallesi’nde ramazan ayında meydana gelen trafik kazasında Karasu Belediyesi tarafından kaldırım kenarına dikilen ağaçlardan biri kırıldı. Ağacın kırılmasının ardından Karasu Belediyesi Zabıta Ekipleri durumu tespit eden bir tutanak tuttu. Tutanağın kendilerine ulaşmasının ardından Karasu Belediyesi’ne giden Uğur Acar, aynı ağaç türünden bir tane alıp dikmeyi önerdi. Ancak bulma imkanı olmadı.

Üç ayrı ceza

Kazanın üstünden 3 ayı aşkın bir süre geçtikten sonra bir biri ardına cezalarla karşılaştığını söyleyen Acar, “Ağacın aynısından bulma imkanı bulamadım. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bu konuda kolaylık sağlayacağını söyledi. Ben de üstüne düşmedim. Bir sabah baktığımda hesaplarıma haciz-bloke konduğunu öğrendim. Araştırdığımda Karasu Belediyesi’nin 18 bin lira civarında bir ceza kestiğini, encümenin de bin 300 lira kestiğini öğrendim” dedi.

Ağacı da dikmediler

Tüm bunların yanında trafik kazası dolayısıyla bin 200 lira ceza ödediğini de sözlerine ekleyen Acar, “Hesaplarımdaki blokeyi kaldırmak için kolaylık istediğimde bana yapılacak bir şey olmadığı söylendi. Dosya masrafları ile birlikte toplam 21 bin lira ödeyerek dosyayı kapattık. Bir ağaca toplam 21 bin lira ödemiş oldum. Benim borcu ödememin ardından halen ağaç da dikilmiş değil” ifadelerini kullandı.