Karasu

Bilgilendirmeler yapıldı

Bilgilendirmeler yapıldı

Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından 8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında Karasu Merkez Aile Sağlık Merkezi’nde stant kuruldu. Stantta Teknoloji Bağımlılığı Ebeveyn Rehberi kitapçığı dağıtılarak halka yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

Stant kuruldu

8-14 Mart Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında Karasu İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Karasu Merkez Aile Sağlık Merkezi’nde stant kuruldu. Stantta Teknoloji Bağımlılığı Ebeveyn Rehberi kitapçığı dağıtılarak halka yönelik bilgilendirmeler yapıldı. İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, “Ülkemizde ve Dünya’da bilime ve teknolojiye olan ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Ülkemizde de sağlıklı bir bilgi toplumu olma anlayışının yeşermesi amacıyla her yıl 8-14 Mart günleri arası Bilim ve Teknoloji Haftası olarak kutlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Devam edeceğiz

Açıklamasına devam eden Özdin, “Bilişim teknolojilerinin ve internetin bilinçli, güvenli, etkin kullanımı konusunda toplumun farkındalığını arttırmak amacıyla çocuklar ve gençler başta olmak üzere tüm toplumun bilişim teknolojilerinin işlevsel ve faydalı kullanımının sağlanmasına teşvik edilmesi, bu konuda bilgilendirilmesi ve kitlesel kampanya çalışmalarının gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir. Bir toplumda teknolojinin etkin kullanımı o toplumun gelişiminde önemli bir parametredir. Bizde İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Stantta Teknoloji Bağımlılığı Ebeveyn Rehberi kitapçığı dağıtılarak halka yönelik bilgilendirmeler yapıldı.