Beton dökeceğinize hizmet üretin

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında yola beton dökerek küçük refüj çalışması yapan Karasu Belediyesi’ni eleştirdi. “Belediye bu uygulama yerine farklı çalışmalara yönelmeli, daha fazla hizmet üretmeye enerji harcanmalıdır” diyen Kara, “İnsanları elinizde sopa ile eğitemezsiniz” dedi.

 

KÖTÜ GÖRÜNTÜ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Başkan Kara, “Karasu Belediyesi otoparkın kullanımını yaygınlaştırmak ve şehrin araç trafiğini düzenlemek için otoparka yakın yerlerdeki yollara önce yol ortası duba uygulamasında bulunmuş, bunun ardından geçtiğimiz hafta sonu da yollara küçük refüj çalışması yapmıştır. Bu şekilde asfaltın üstünde bize göre beton kirlilik oluşmuş, bu görüntü de ilkelliği beraberinde getirmiştir. Bize göre Karasu Belediyesi bu uygulama yerine farklı çalışmalara yönelmeli, ufak kazançlar için inatlaşmak yerine daha fazla hizmet üretmeye enerji harcamalıdır” ifadelerini kullandı.

BETON AVLA

İnsanları elinizde sopa ile eğitemezsiniz” diyen Başkan Münir Ali Kara, “Defalarca ifade ettiğimiz gibi devletin şefkatli yüzünün gösterilmesi lazım. Eğitim güler yüzle olur. Gönül belediyeciliği ile yola beton avla yapmak ve insanları zorunlu olarak otoparka yönlendirmek bağdaşıyor diyorsanız sıkıntı yok. Ancak bizim bu konuda ciddi tedirginliğimiz mevcut” sözlerini kullandı. “Son zamanlarda daha sık bir şekilde seçim anketleri sergilenmekte, bu anketlerde ısrarla Cumhur İttifakı’nın oy oranı düşük tutulmaktadır” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Ancak taraflı tarafsız hiçbir ankette Cumhur İttifakı’nın oy oranı birinciliği kaybetmemektedir” şeklinde konuştu.

TEMİZ KANADI YOK

Kara, “Bunların mantığına göre, oy oranı değişmekle beraber Cumhur İttifakı her anketten birinci çıkıyor ama sonuçta kaybediyor. Bu halde bile demokratik olduklarını iddia eden bu cenah, hdp’den temiz kalmış birkaç kişiye bakanlık verilebileceğini ağzından kaçırmıştır. Aslında bu bir ağızdan kaçırma değil, bir kamuoyu yoklamasıdır. Bir alıştırma aşamasıdır. Bize göre hdp’nin temiz kanadı yoktur. Aklı başında hiç kimseye göre de olmamalıdır. Bu arkadaşlara sormak lazım temiz terörist nasıl oluyor? Bu adamlara hangi bakanlıkları vereceksiniz? Oldu olacak Milli Savunma ve İçişleri Bakanlıklarını verin. Madem bu kadar temiz adamlar hepinizi temizlerler. Bir insan kefil olduğu adam kadar adamdır. Eğer hdp’li temiz kişilere kefilseniz siz de onlar kadar temiz, onlar kadar adamsınız” dedi.

RAPOR HAZIRLANDI

Geride kalan hafta Türkiye ile ilgili bir rapor hazırlayan Avrupa Parlamentosu Ülkücülük ile ilgili etkinliklerin suç sayılması gerektiğini ifade etmiş ve Avrupa’da Ülkücü Hareket’in faaliyetlerine müsaade edilmeyeceğini duyurmuştur” diyen Başkan Kara, “Türkiye ile müttefiklik hukuku bulunan, kağıt üstünde Türkiye’nin her türlü yanında olduklarını ifade eden Avrupalılar her fırsatta gerçek yüzlerini ortaya koymaktadır. Avrupa menşeli tarikatlar ülkemizde ve dünyanın her yerinde doğrudan doğruya, gizlenme gereği duymadan misyonerlik faaliyetlerinde bulunmaktadır. Aynı Avrupa’da fetö ile ilgili faaliyette bulunmak yasak değildir” açıklamasında bulundu.

ARADAKİ DÜŞMANLIK

Açıklamasına devam eden Kara, “Darbe günü üstümüze bomba yağdıran pilotlar Avrupa Birliği Üyesi ve müttefikimiz Yunanistan’a sığınmış, halen de burada hayatlarını sürdürmektedir. Avrupa özgürlük kavramı içinde terör örgütü pkk ve havarilerine yol vermektedir. Ancak hiçbir silahlı faaliyeti olmayan, illegal ve adaletsiz hiçbir yaklaşım sergilemeyen, ‘Milliyetçilik, Ülkücülük, ahlakçılık, ilimcilik, toplmculuk, köycülük, hürriyetçilik ve şahsiyetçilik, gelişmecilik ve halkçılık, endüstricilik ile teknikçilik’ ilkelerini savunan Ülkücülük’ü düşman kabul etmektedir. Tarihten gelen Türk ve Türkçü düşmanlığı bugün dahi ilk günkü tazeliğindedir” diye konuştu.

HAÇLI ZİHNİYETİ

Haçlı zihniyeti durduğu yerde durmaktadır” diyen Kara, “Azerbaycan Kurucu Lideri rahmetli Ebulfez Elçibey’in de net olarak ifade ettiği gibi, ‘Sen Türk olduğunu unutsan da düşmanın unutmaz!’ Tarih okumak ve geleceği geçmişin ışığında şekillendirmekten ve son neferimize ve son nefesimize kadar Ülkücü Hareket için mücadele etmekten şeref duyacağımızın bilinmesini isteriz. Avrupa Parlamentosu’nun aldığı kararın yanına Atatürk Stadı’nda oynanması planlanan UEFA Final maçının iptal edilmesini, Formlula1 yarışlarının İstanbul Ayağı’nın iptal edilmesini de koyduğunuzda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız” ifadelerini kullandı.

SUÇA ORTAKTIR

Sanki tüm dünyada pandemi yaşanmıyormuş gibi, koronavirüsün bahane edilmesi de bir başka akıl tutulmasıdır diye düşünüyoruz” diyerek sözlerine devam eden Başkan Kara, “Tüm bu şartlar altında Fransa’da forma giydikleri Lille takımı ile şampiyonluk yaşayan Türk futbolcularımız Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı’yı tebrik ederim” dedi. Basın açıklamasına İsrail terör devletinin saldırıyla devam eden Kara, “Bu devlet kuruluş amacına uygun davranmaya devam etmekte, üç din tarafından kutsal topraklar kabul edilen Kudüs ve Gazze’de canilik yapmaktadır. Kadın, çocuk demeden, hedef göstermiyormuş gibi yapıp hedef göstererek can almaya devam eden bu terör devleti kadar, bu devlet süsü verilmiş terör örgütüne sessiz kalanlar da suça ortaktır. İsrail’in elindeki kan zulme sessiz kalarak zalimlik edenlerin kanına da bulaşmıştır” şeklinde konuştu.

GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Başkan Münir Ali Kara, “Koronavirüs konusunda alınan tedbirler meyvelerini vermeye başlamış ve 20 Şubat’tan bu yana vaka sayıları ilk kez 8 binin altına düşmüştür. Erciyes Üniversitesi tarafından geliştirilen yerli aşı çalışmasına katılan 250 gönüllüye aşı uygulaması yapılmış ve tüm katılımcılarda antikor üretildiği tespit edilmiştir. Aşı faaliyetinin üçüncü aşamasına da önümüzdeki ay geçileceği düşünülürse Türkiye’nin yerli aşı üretiminde ciddi bir yol alacağı görülmektedir. Öte yandan uzunca bir süreden bu yana bunalmış olan esnafa devletin imkanları ölçüsünde yapılan yardımların mizah malzemesi edilmeye kalkılması da enteresandır. Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarını mizah malzemesi etmeye kalkanlar kimin değirmenine su taşıdıklarını gözden geçirmelidir” diyerek açıklamasını sonlandırdı.