Beklentilerin altında kaldı

 

Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, net 2 bin 825 TL olarak açıklanan 2021 yılı asgari ücretin beklentilerin altında kaldığını belirtti. Adanur, “Açıklanan ücretle, milyonlarca asgari ücretli çalışanın ailesini geçindirmesi nerdeyse imkansız” dedi.

 

ÜRÜN ZAMLARI DAHA FAZLA

2 bin 825 TL olarak açıklanan 2021 yılı asgari ücretinin beklentilerin altında kaldığını belirten Yeniden Refah Partisi Karasu İlçe Başkanı Muammer Adanur, “Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 3 Aralık 2020 tarihinde enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, yıllık enflasyon yüzde 14 olarak gerçekleşmiştir. Yani resmi ifadeye göre Türkiye’de ürün fiyatları bir senede yüzde 14 artmıştır. Ülkemizde gıda enflasyonunun ise yıllık yüzde 17 seviyesinde olduğu bilinmektedir. Gerçek enflasyonun özel çarpıtma ve ayarlamalarla ortaya konan bu enflasyon oranlarının en az iki katı düzeyinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

GEÇİM SIKINTISINA DEVAM

Yeniden Refah Partisi olarak asgari ücrete en az yüzde 50 zam yapılması ve asgari ücretin en az 3 bin 500 TL seviyesine getirilmesi gerektiğini Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın defalarca dile getirdiğini belirten Adanur, “Maalesef ki 2 bin 825 TL olarak açıklanan 2021 yılı asgari ücret düzeyi bu seviyenin çok altında. Her sene olduğu gibi bu sene de milyonlarca asgari ücretli ve aileleri hayal kırıklığına uğramıştır. Bu gelirle milyonlarca asgari ücretlimizin kimseye muhtaç olmadan temel ihtiyaçlarını karşılaması, çocuğunun sağlıklı beslenmesini dahi sağlayabilmesi mümkün değildir. 7 milyon asgari ücretlimiz, aileleriyle birlikte hesap edildiğinde 30 milyon vatandaşımız bu seneyi de yoksulluk, geçim sıkıntısı hatta hayatta kalma mücadelesi ile geçireceklerdir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.