Bayram sonrası gelecek

 

İhalesi 1 Şubat tarihinde Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan bilgisayarlı tomografi ve MR çekimlerinin bayramdan sonra Karasu Devlet Hastanesi’nde başlaması bekleniyor.

 

SÜRENİN SONUNA GELİNDİ

Karasu Devlet Hastanesi’nde tomografi hizmeti verilmesine ilişkin yapılan girişimlerin 1 Şubat tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü nezdinde yapılan ihale ile sonuçlanması sonrasında yaklaşık 5 yıldan bu yana gelmesi beklenen bilgisayarlı tomografi görüntüleme ve raporlama ile BT ve MR çekimi okuma ve raporlama hizmeti nihayet gerçekleşiyor. Bayramdan sonra hastalara hizmet vermesi beklenen tomografi cihazıyla ilgili odanın hazır olduğu öğrenildi. Yapılan ihale şartnamesi gereğince cihazın kurulumunun 90 gün içerisinde yapılması gerekiyordu.

MAĞDURİYET SONA ERECEK

Edinilen bilgilere göre, Bilgisayarlı Tomografi Görüntüleme ve Raporlama ile BT ve MR Çekimi Okuma ve Raporlama hizmet alım ihalesini kazanan firmanın Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nden onay aldığı ve sözleşmenin imzalandığı kaydedildi. Buna göre ilgili firma 32 ay süreyle hastanede hizmet verecek. Bilindiği üzere tomografi hizmeti almak zorunda bulunan hastalar ya kendi olanakları ya da hastane ambulansı ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Yenikent Devlet Hastanesi’ne giderek tedavisi yapılıyordu. Böylece bu mağduriyet giderilmiş olacak.