Başörtüsü üzerinden siyaseti bırakmalılar

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, geçtiğimiz hafta Karasu’yu ziyaret eden Ak Parti MKYK Üyesi Dora Kübra Yıldız’ın açıklamalarına yanıt verdi. Direk, “Yıldız’ın açıklamaları anlamsız. Bu ilçenin ve ülkenin sorunları alıp yürümüşken hala din siyaseti yapmak yakışık alan bir durum değil. Başörtüsü üzerinden siyaseti bırakmalılar” dedi.

 

DİN SİYASETİ DEVAM EDİYOR

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, geçtiğimiz hafta ilçeyi ziyaret eden Ak Parti MKYK Üyesi Dora Kübra Yıldız’ın açıklamaları hakkında konuştu. Direk, “Türkiye’de bugün siyaset yapılırken belli olguların dışına çıkılıyor. Zamanının en yanlış politikalarından olan 28 Şubat kararları, başörtüsü meselesi gibi olaylar Türkiye’de bir dönem büyük zulümlere sebep oldu. Buna rağmen o günden bugüne bu ülkede hala kılık kıyafet konusunun tartışılıyor olması çok yanlış. Ülke yangın yeriyken iktidar partisinin MKYK Üyesi olarak geldiğiniz bir ilçe de konuşulması gereken konu başörtüsü olmamalıydı. Bu ilçenin ve ülkenin sorunları alıp yürümüşken hala din siyaseti yapmak yakışık alan bir durum değil” dedi.

 

LİSANI HAL, LİSANI KALDEN ÜSTÜNDÜR

“Son birkaç aydır yeniden gündeme oturtulan başörtüsü meselesi canımızı ziyadesiyle sıkıyor” diye konuşan Direk, “İnsanların dini değerleri üzerinden yeniden siyaset yapılmaya başlandı. İnsanlara, Ak Parti giderse din elden gider düşüncesi empoze edilmeye çalışılıyor. Din noktasında konular ele alınacaksa eğer bunu kul hakkı açsından ele alsınlar. Bu noktada bu ülkede eksik olan çok şey var. Ak Parti’nin bugün oluşturduğu dindar nesil ortada. Karşınızda 30-40 tane başörtülü hanım, siz ise süslü ve makyajlı bir şekilde başörtüsü konusunu açıyorsunuz. Lisanı hal, lisanı kalden üstündür. Lisanı haliniz söylediklerinizle uyuşmuyor. Bu noktada bir sıkıntı var” diye konuştu. (HABER: Sündüz Andoğlu)