Gündem

Başkan Yüce’den müjde

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin devraldığı Acarlar Longozu için müjdeli haberi Başkan Ekrem Yüce verdi. Yüce, “Büyük bir hassasiyetle, çok özel dokunuşlarla yürüttüğümüz çalışmayla longozumuz yeni yüzüne kavuştu, nasipse bayram sonrası kapılarımızı açıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

VAKİT GEÇİRMEK KEYİFLİ OLACAK
Kentin kuzeyinde, Karasu ve Kaynarca ilçesinin tam ortasındaki Acarlar Longozu için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce müjdeyi verdi. Yüce, “Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanı olma özelliğini taşıyan, genişliği 1250 metre ve uzunluğu 7 buçuk kilometre çapındaki longoza yeni tesis alanları kazandırıldı. Oluşumu açısından tipik bir kıyı set gölü olan doğa harikasında ahşap odaklı bir yenileme-inşa yapıldı. Sosyal tesis binaları, yürüyüş alanı imalatı, seyir ve gözlem alanı tamamlandı. Turistlerin gözdesi olan longozda vakit geçirmek artık çok daha keyifli olacak” diye belirtti.

BU ŞEHİR BİR CENNET
“Sakarya’nın kıymetini biliyoruz” diyen Başkan Yüce, “Her ortamda, her konuşmamda söylüyorum bu şehir bir cennet. Allah’ın bizlere nasip ettiği güzelliklerin sınırı yok. Muhteşem gölü, akarsuları, denizi, longozu ve doğa harikası ormanlarıyla dünyanın en muhteşem atmosferini yaşıyoruz. Bu şehirde olmak ayrıcalık diyoruz ve bu güzel kaynakları halkımızla buluşturmaya, yaptığımız dokunuşlarla bu güzellikleri ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Devraldığımız güzel longozumuzda da hamdolsun işlemin sonuna geldik. Ahşap odaklı uygulamalarımızla güzel dokunuşlar yaptık ve Acarlar Longozu yepyeni bir kimliğe kavuştu. İnşallah bayram sonrası hizmete açmayı hedefliyoruz. Yeni buluşma noktamız burası olsun, hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.