Eğitim

Başarılarını bir kez daha kanıtladılar

 

 

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52’inci Lise Öğrencileri Proje yarışmasına katıldı. Büyük başarı elde eden liseli gençler, iki birincilik, bir ikincilik ödülü aldı. Öğrenciler, Haziran ayında Türkiye finallerine katılarak Karasu ve Sakarya’yı temsil edecek.

 

ÜÇ PROJEYE ÖDÜL

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52. Lise Öğrencileri Proje Yarışması’nda Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nden büyük başarı. 2018 yılında sosyoloji alanında Türkiye birincisi, 2020 yılında psikoloji alanında Türkiye ikincisi olan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi bu sene Tarih Öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında hazırladığı projelerle Karasu’nun göğsünü kabarttı.  Lise öğrencileri katıldığı TÜBİTAK’ta hazırladığı projelerle iki birincilik, bir ikincilik ödülü aldı.

İKİ BİRİNCİLİK

İstanbul-Asya Bölge Yarışması’nda Sosyoloji alanında Asya Tülay Kaçar – İzlem Beren Karataş’ın hazırladığı “Fransa’da Yaşayan Türklerin Fransız Toplumuna Sosyokültürel Uyum Düzeylerinin İncelenmesi” isimli projesi, Ömer Karaman-Yağmur Buse Aydemir’in hazırladığı “Anakronizm’in Günümüzde Okutulan Tarih Ders Kitaplarındaki İzleri projesi ile tarih alanında birincilik ödüllerini aldı.

İLİMİZİ TEMSİL EDECEKLER

Elanur Ergezen – Nursena Atmaca’nın hazırladığı Covid 19 salgınında “ ‘Evde Kal’ Söylemi ile Başlayan Sosyal İzolasyon Sürecinin Aile İçi İlişkilere Etkisi” isimli sosyoloji çalışması ile ikincilik kazanan Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, Haziran ayında Türkiye finallerine katılarak Karasu ve Sakarya’yı temsil edecek. Okul Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt, “Öğrencilerimizin finallerde de başarılı olacağına yürekten inanıyor ve başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.