Başarı çıtası yükseliyor

 

Karasu’da Avrupa’daki öğrenme topluluğu eTwinning programına dahil olan üç okul, başarı çıtasını yukarıya taşımaya devam ediyor. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, eTwinning Ödülleri Yarışması’nda Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi Ödülü’nü alan okul ve öğretmenlere Perşembe günü başarı belgeleri verildi.

 

BELGELER VERİLDİ

Karasu’daki okullar örnek çalışmalarıyla Avrupa’daki öğrenme topluluğu eTwinning programındaki başarısını arttırarak sürdürüyor. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, eTwinning Ödülleri Yarışması’nda, Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi Ödülü’nü alan okul ve öğretmenlere başarı belgeleri verildi. Törende, eTwinning faaliyeti kapsamında yürüttükleri projelerle Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmenler kalite etiketi, onları destekleyen okul yöneticileri okul levhası, okullarda eTwinning Okulu Bayraklarını teslim aldı.

PROJE VE OKULLAR

Karasu Anaokulu Özel Eğitim Sınıfı ile “Ev Akademisi” projesi, Atatürk Anadolu Lisesi “This is me” ve “My future job” projeleri ile Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu da “Matematik oyun atölyesi” projesi ile başarı çizgisini yukarılara taşıyarak ödüllerini aldı. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Başarıları ile belge almaya hak kazanan öğretmenlerimizden Sinem Çevik, Hilal Kaya ve Erhan Bal’a, okul müdürlerimiz Neval Bilgin, Orhan Bülbül, Yusuf Yurdasucu ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Turhan, ayrıca Atatürk Anadolu Lisesi Öğretmeni Hilal Kaya’nın İngilizce projeleri ile Türkiye’de 200 okul içerisine girdiğini ve Antalya’da düzenlenecek olan çalıştaya katılmaya da hak kazandığını da belirtti.

ÖRNEK OLMALI

Çalışmalarının örnek teşkil ettiğini belirtti. Turhan, “İlçemizde sürdürülen çalışmalar anlamında böyle bir ödüle layık görülmüş olmak başlı başına bir anlam ifade ediyor. Her ne kadar belge olarak gözükse de bunun arkasında olan öğretmenlerimizin özveriyle çalışmaları var. Öğretmenlerimizi destekleyen okul müdürlerimiz var. Bir yerde başlayan bu çalışmamız artık diğer okullara da örnek olmalı. Bu çok güzel bir şey. İnşallah bu güzel çalışmamız diğer okullarımıza da dalgalar halinde ulaşır. Emekleriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya