Sakarya

Bakan yardımcısı Sakarya’da

 

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Savunma Sanayi alanında faaliyette bulunan BMC üretim tesislerinde incelemede bulundu. BMC üretim tesisleri hakkında bilgi alan Dere, BMC’nin araçlarında test sürüşü yaptı.

 

TEST SÜRÜŞÜ YAPTI

Askeri zırhlı araç, askeri taktik ve lojistik araç tank, otobüs, ticari araç raylı sistem ürünleri, kara ve hava motorları ile şanzıman alanlarında onlarca farklı üründen oluşan bir portföy ile ülkemize hizmet veren BMC üretim tesislerini ziyaret eden Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, incelemelerde bulundu. 13 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından temel atma töreni gerçekleştirilen BMC Sakarya Karasu Üretim ve Teknoloji alanındaki araçlar tek tek gün yüzüne çıkmaya başladı. BMC’nin araçları hakkında bilgi alarak test sürüşü yapan Dere, 222 hektar alan üzerine kurulu ve fazlar halinde, toplam 500.000 metrekare kapalı alana ulaşacak olan BMC Üretim ve Teknoloji alanını gezdi.

KALDIRIM İMZA ATTI

BMC’nin Karasu’daki tesislerinin yoğun inşa alanı hakkında bilgi alan Bakan Yardımcısı Muhsin Dere ve Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 2023 yılına kadar Üretim ve Teknoloji üssümüz tamamlandığında, tüm faaliyetlerin toplamında, yaklaşık 10.000 kişilik bir istihdam sağlayacak projeleri incelemeyi ihmal etmedi. Savunma Sanayi alanında faaliyette bulunan BMC üretim tesislerinin Türkiye tarafından takip edildiğini belirten Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım BMC tarafından üretilen aracın üzerine imzasını attı. Ülke ekonomisine, yıllık 5 milyar dolar katma değer üretecek BMC’nin yıllık ihracat hedefi ise yaklaşık 1 milyar dolar seviyesinde olduğu belirtildi. BMC’nin inşası ise her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Gülcan Elmalı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir