Siyaset

Ayar kahvaltıda açıkladı

Ayar kahvaltıda açıkladı

Geçtiğimiz hafta Ankara ziyaretinde bulunan ve görüşmelerini tamamlayan Yakup Ayar, Karasu Belediye Başkan Aday Adayı olacağına ilişkin açıklamayı kahvaltılı basın toplantısında yaptı. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ayar, Karasu’nun kaybedecek zamanı olmadığını söyledi.

Basınla buluştu

2014 Yerel Seçimlerinden bu yana Ak Parti’den Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan ve 2019 Yerel Seçimleri sonrasında da Ak Parti Karasu Belediye Meclisi’nde grup başkanvekili olarak görev yapan Yakup Ayar, cumartesi günü Karasu’da yayın yapan basın kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi. Saklı Bahçe’de düzenlenen kahvaltıda basın toplantısında 2024 Yerel Seçimlerinde Karasu Belediye Başkan Aday Adayı olacağını açıklayan Ayar, başvurusunu da bu hafta içinde yapmayı planladığını ifade etti.

Samimi karşılandım

2014 yılından bu yana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yapan Ayar, Ankara ziyaretinden memnun kaldığını söyledi. Milletvekilleri ile eski tanışıklığı olduğu için görüşmelerin samimi bir ortamda gerçekleştiğini dile getiren Yakup Ayar, Sakarya Milletvekillerinin kendisine yaklaşımının memnuniyet verici olduğunu söyledi. Ayar, Karasu ile ilgili çalışmalarının birer örneğini milletvekilleri ile paylaştığını, neden aday olmak istediğini ve seçilmesi durumunda neler yapacağını milletvekillerine aktardığını da ifade etti.

Zaman kaybedemeyiz

Karasu’nun hızla gelişen ve değişen bir yapıda olduğunu dile getiren Ayar, “Karasu Türkiye’nin nüfus artış hızından çok daha hızlı büyüyor. Her gelen insan belli sorunlarla  ve beklentilerle gelmiş oluyor. Bunların karşılanması temelde yerel yönetimlerin görevi. Karasu’nun siyasi çekişmelerle, parti içi ve parti dışı amaçsız tartışmalarla kaybedecek zamanı olduğunu düşünmüyorum. Bunun için aday adayı olmaya karar verdim. İlçemiz için de partimiz için de birleştirici olacağımı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Birikimim var

Karasu’da 2014 yılından bu yana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptığını dile getiren Ayar, “Ben Büyükşehir’de görev yaparken bir komisyonda görev alıp uzmanlaşmak yerine, her komisyonda görev alıp, yerel yönetimler konusunda deneyim sahibi olmaya gayret ettim. Bunun neticesinde de belediye yönetimi konusunda her birimle çalışma imkanı buldum. Bu sayede görüştüğüm insanlar da çeşitlendi ufkum da açılmış oldu. Bu birikimlerimi Karasu Belediye Başkanlığı sayesinde ilçemize aktarmak istiyorum” dedi.

Her kesimden oy alırım

Eğitimini Sakarya Üniversitesi’nde tamamladığı için Karasu ile irtibatının hiçbir dönem kesilmediğini ve bu sayede toplumun her kesimi ile iyi iletişim halinde kaldığını söyleyen Ayar, “Babamın işi dolayısıyla beş yaşından beri çarşıdayım. Beş yaşından beri herkesle irtibat halindeyim. Sakarya Üniversitesi’nde okuduğum için de diğer okuyanlar gibi Karasu’dan 4 yıl 5 yıl ayrı kalmam gerekmedi. Onun için toplumun her kesimine ulaşabilecek ve herkesten oy alabilecek potansiyele sahibim” diye konuştu.

30 bin oy hedefliyorum

Cumhur İttifakı’nın son genel seçimde 30 bin oy aldığını ifade eden Ayar, “Cumhur İttifakı’nın aldığı oyun altında oy almamak ana hedefimiz olmalı. Ben aday olursam 30 binin altında oy aldığımda kendimi başarısız addederim. Aday adayı olan arkadaşlarımızın da bu düşüncede ve hedefte olmalarını tavsiye ederim. Ana amacımız Reis’in üstünden yük almak olmalı. Aday olduğum durumda bunu başaracağımı düşünüyorum. Allah nasip eder, genel merkezimiz de takdir ederse halkımızın karşısına çıkmak istiyorum” dedi.

Ayar’ın hedefi 30 bin oy
Ayar: birikimlerimi Karasu Belediye Başkanlığı sayesinde ilçemize aktarmak istiyorum.
Kahvaltılı toplantıda Yakup Ayar’a eşi Sümeyye Ayar da eşlik etti.