Karasu

Av yasağı başladı

Av yasağı başladı

15 Nisan itibariyle av yasağının başladığını belirten Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atilla Bıçakcı, “Denizlerde su ürünleri stoklarının ve kalitesinin korunması ile sürdürülebilirliğin sağlanması için Karadeniz’de 15 Nisan-31 Ağustos tarihleri arasında gırgır ve trol ağları ile su ürünleri avcılığı bugün itibarıyla yasaklandı” dedi.

Sezon iyi geçmedi

15 Nisan itibariyle av yasağı başladı. Karasu’daki balıkçılar teknelerini karaya çıkarttı. Sezonda istediklerini elde edemediklerini belirten Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Atilla Bıçakcı, “15 Nisan itibariyle balıkçılık sezonu kapandı ve iyi geçmedi. Bunun sebeplerinden bir tanesi palamutla başladık ancak palamut yok denecek kadar azdı” ifadelerini kullandı.

Palamut olacak

Yeni sezonda ise tahminen palamutun olacağını ifade eden Bıçakçı, “Suların geç soğuması bu sebeplerden diğeri. Geçen senelere göre balıkçılık çok azdı. Şimdi teknelerimizi karaya çekeceğiz ve bakımlarını yapacağız. Bir sene palamut oluyorsa diğer sene olmuyor. Önümüzdeki sezon inşallah verimli olur. Çünkü balıkçılar bu sezon hem balık hem de ekonomik yönden çok mağdur oldu” şeklinde konuştu.