Spor

Atatürk Anadolu Lisesi ipi göğüsledi

 

Futsalda genç erkekler Cuma günü final yaptı. Kıyasıya geçen mücadelelerin finalisti ise Atatürk Anadolu Lisesi oldu. Final maçından sonra ise Karasu Spor Salonu’nda ödül töreni düzenlendi.

 

FİNALİSTLER BELİRLENDİ

Aralık ayının son haftasında başlayan futsal mücadelelerinde genç erkekler kategorisi Cuma günü final yaptı. Yarı finale kalan Karasu Anadolu Lisesi, Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi birinci olabilmek için kıyasıya mücadele verdi. Takımlar final öncesi yarı final maçı oynadı. Karasu Anadolu Lisesi –Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile karşıya geldi. Penaltılarla beraber 4-3 biten maçta Anadolu Lisesi finale çıkmaya hak kazandı. Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi ise Atatürk Anadolu Lisesi ile karşılaştı ve maç 2-4 sona erdi. Atatürk Anadolu Lisesi de bu skorla finale çıkmaya hak kazandı.

 

KUPA VERİLDİ

Cuma günü Karasu Spor Salonu’nda final heyecanı yaşandı. Şehit Hasan Keleş MTAL ile Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi üçüncülük maçına çıktı ve karşılaşma 2-3 sona erdi. Genç erkeklerde final müsabakası ise Atatürk Anadolu Lisesi ve Karasu Anadolu Lisesi arasında oynandı ve maç 3-1 olarak sonuçlandı. Bu skorların ardından Atatürk Anadolu Lisesi birinci, Karasu Anadolu Lisesi ikinci, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi üçüncü ve Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Maçların ardından ise öğrencilere Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç ve okul öğretmenleri verdi kupalarını takdim etti. Ramazan Marmara