Siyaset

Artısı da eksisi de bizi etkiler

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Kocaali’de kurulması planlanan kimya ihtisas OSB konusunun Karasu’yu da yakından ilgilendirdiğini belirtti. Kara, “Kocaali’deki iş potansiyeli nasıl Karasu’ya fayda sağlayacaksa, olası çevre kirliliği de Karasu’yu etkileyecektir” dedi.

 

NORMAL KARŞILANMALI

Haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Kocaali’de kurulması planlanan kimya ihtisas OSB konusuna değindi. Kara, “Buraya kurulacak olan organize sanayi bölgesinin artıları da eksileri de Karasu tarafından titizlikle incelenmeli, temiz ve kazançlı bir yatırımın gelmesi için söz sahibi olunması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki Karasu ve Kocaali gelecekleri bir, akrabalık bağları güçlü, umutları ve hüzünleri ortak iki ilçe konumundadır. Kocaali’deki iş potansiyeli nasıl Karasu’ya fayda sağlayacaksa, olası çevre kirliliği de Karasu’yu etkileyecektir. Bu noktadan hareketle Karasu’nun yöneticilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının Kocaali ile ilgilenmesi normal karşılanmalıdır” ifadelerini kullandı.

KARASU İKİNCİ RİSK ALTINDA

Açıklamasına kovid-19 salgını açıklamasıyla devam eden Başkan Kara, koronavirüs vakalarının istenen seviyenin çok uzağında olduğunu belirtti. Kara, “Bu süreç içinde Karasu ikinci bir risk altındadır. Kapanma ya da kısmi kapanma gündeme geldiğinde İstanbul’dan gelen yazlıkçılar, kapanma zaman dilimini yazlıklarında geçirmek istemektedir. Karasu’ya gelme hakkını kullanan yazlıkçılar hem kendileri hem de Karasu için riskin artmasına neden olmaktadır. Bu kişilerin peşinen suçlanması elbette etik değildir. Ancak kalabalığın arttığı her yerde riskin yükseldiği gerçeği de göz ardı edilmemelidir. Şimdiye kadar gösterilen dikkatin çok daha üst düzeye çıkarılması, maske, mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen riayet edilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

SANAL PARA

Ülke gündemini işgal eden ve Karasu’dan da pek çok kişiyi ilgilendiren sanal para konusundaki sıkıntılara da değinen Kara, “Bu yaşanan süreç Türk insanı için ne ilk ne de son konumundadır. Kolay yoldan para kazanma hevesine kapılanlar, paraları ile birlikte hayallerini de birikimlerini de yitirmektedir. Mucize vaat eden her şey içinde tuzak barındırmaktadır. Bir kazancın içinde alın teri barındırması o geliri helal hale getirir. Bu felsefeden hareketle vatandaşlarımızın yatırımlarını alın teri ve emek odaklı yapmasını öneririm” dedi. Kara açıklamasına, “Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden 24 Nisan tarihli konuşmasında sözde Ermeni soykırımı meselesine değinmiş, tarihi bir konuyu siyaset arenasına taşımaya gayret etmiştir” sözleriyle devam etti.

TARİHSEL GEÇERLİLİĞİ YOK

Başkan Münir Ali Kara, “Kendi soyuna bakmadan, kendi bataklığından kurtulmadan, ülkesinde katlettiği milyonlarca Kızılderili’nin kanları henüz ellerindeyken, henüz önceki aylarda ırkçı bir şekilde siyahi vatandaşlarına işkence etmişken, Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının etkileri sona ermemişken, tarihsel geçerliliği olmayan bir açıklama yapılması sadece can sıkma amaçlıdır” sözlerini kullandı. Başkan Kara, “Amerikan Başkanı sözde bir soykırımı gündeme getireceğine Filistin’de yaşanan İsrail zulmüne bakmalıdır. Türkiye’nin başına bela etmeye çalıştığı asala terör örgütü ile istediğini elde edemeyen ABD dünya siyasetine ve ticaretine yön vereceğini sanırken dünya tarihine kadar girmiştir” diyerek açıklamasına devam etti.

TUTARSIZ TAVIR

Türkiye ile Azerbaycan’ın sırt sırta verip Karabağ’ı işgalden kurtarmasının acısı anlaşılan Amerika’da anca hissedilmeye başlanmıştır” diyen Başkan Kara, “Bir yandan Türkiye ile müttefik olan diğer yandan pkk/ypg terör örgütü ile dirsek temasında bulunan Amerika Birleşik Devletleri tutarsız tavrını bir kez daha sergilemiştir. ABD içindeki Ermeni lobisinin baskısı sonucu çıktığı iddia edilen kararın Türkiye içindeki Ermenileri etkilemeyeceğine emin olan, Türkiye’nin düşmanlığının da mertlikten geçtiğini bilen ABD kendi kalleşliği kadar Türkiye’nin mertliğinden emin olduğunu da ortaya koymaktadır. Türkiye soykırım yapmış olsaydı Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren, Türkler cephede savaşırken Ermeniler İstanbul’daki ticaretini sürdürebilir miydi?” dedi.

İSRAİL DURMAK BİLMİYOR

Bugün bile pek çok Ermeni iş adamı Türkiye’nin en çok kazananları listesinde başlarda yer almaktadır” diyen Kara, “Ermenilerden milletvekili bile çıkarılmış ve bu halkın geleceğinde söz sahibi edilmiştir. Tüm bu durumlar da ABD ya da bir başka devlet takdir etsin diye değil, ülkemizin kendi mertliği gereği yaşanmıştır” dedi. Başkan Kara, Filistin üstündeki İsrail zulmünün devam ettiğini belirterek açıklamasına devam etti. Kara, “Ülkesinin tamamına yakınını koronavirüse karşı aşılatan İsrail, yanı başındaki Filistinlileri hastalığın pençesine atmaktadır. Teravih namazlarının ardından, dini inançlarını yerine getiren vatandaşlara saldırmaya devam eden İsrail, savaş koşullarında bile dokunulmazlığı olan mabetlere saldırmakta beis görmemektedir” ifadelerini kullandı.

OPERASYON BAŞLADI

Tüm bu gelişmelerin dünyanın gözü önünde yaşanması ve tüm güçlü devletlerin bu konuda sessiz kalması da ayrıca düşündürücüdür” diyen Başkan Kara, “İstiklal Marşı’mızın ileri görüşlü şairi Mehmet Akif Ersoy’un ‘Medeniyet denilen tek dişi kalmış canavar’ deyimi bugün dahi yerini korumakta, yıllar geçmekte ancak bunların geçmişten getirdikleri kin, nefret ve intikam hırsı ilk günkü sıcaklığı ile devam etmektedir” diye konuştu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak’taki pkk unsurlarına yönelik olarak hava destekli kara operasyonunun başladığını da sözlerine ekleyerek açıklamasına devam eden Kara, “Şimdilik Irak’ın 20 kilometre derinliğine kadar erişen harekatın çok daha kapsamlı bir şekilde süreceği açıktır” sözlerini kullandı.

STRATEJİK ÖNEM

Başkan Kara, “Harekata Türkiye sınırı içinde bulunan karakollarımız ve gözlem noktalarımızdan da destek sağlanmaktadır. Terör örgütünün her yaz palazlanmasının önüne geçmek için yapılan bu operasyon Türk Silahlı Kuvvetlerinin deneyimli, kararlı ve özverili tavrını da ortaya koymaktadır. Operasyonlarda terör örgütü hem can kayıpları vermekte hem de moral ve motivasyonunu yitirmektedir. Bitme noktasına gelen terör örgütünün bundan sonra varlığını sürdüremeyecek noktaya getirilmesi için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü harekat son derece stratejik bir önem arz etmektedir. Pençe Şimşek Harekatı esnasında yaşamını yitiren şehitlerimiz de olmaktadır. Askerlerimizin karşısına çıkma cesaretini gösteremeyen ve hain el yapımı tuzaklar kuran terör örgütü mensupları son olarak Uzman Çavuşumuz Aygün Çakar’ın şehit olmasına neden olmuştur. Şehidimize Yüce Allah’tan rahmet Büyük Türk Milleti’ne sabırlar diliyoruz. Allah ordumuzu muzaffer etsin inşallah” diyerek açıklamasını sonlandırdı.