KarasuSiyaset

Art niyetli kişilere fırsat vermeyeceğiz

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’da Cumhur İttifakı’nda sorun olduğuna dair yükselen seslerle alakalı açıklamada bulundu. Kara, “Son zamanlarda yaptığımız sosyal medya paylaşımlarımızı art niyetli yorumlayanlara fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu. 

 

KENDİLERİNİ GÖZDEN GEÇİRSİNLER

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. Başkan Kara, Karasu’da Cumhur İttifakı’nda sorun olduğuna dair yükselen seslerle alakalı açıklamada bulundu. Kara, “Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiğimiz açıklama ve Karasu Belediyesi tarafından işten çıkarılan işçilerle görüşmemizden dolayı Cumhur İttifakı’nda sorun olduğuna ilişkin yorum yapanlar kendilerini gözden geçirmelidir. Cumhur İttifakı Karasu’da kurulmamıştır, İshak Sarı ile Münir Ali Kara arasındaki bir mukavele değildir. Bizim nazarımızda Cumhur İttifakı en temiz, en gönül alıcı ve en doğru yerdir” ifadelerini kullandı.

 

KARŞISINDA DURURUZ

Kara, “Bu halis niyet içinde bir aksaklık olduğunda bunu dile getirmek ve Cumhur İttifakı’nın itibarını yükseltmek de hepimizin görevidir. Bu nedenle bizim gördüğümüz aksaklıkları dile getirmemiz, eleştiride bulunmamız ve Cumhur İttifakı’nın kusursuza yakın olmasını sağlamak istememiz gayet normaldir. Kimse bizim Cumhur İttifakı’na olan bağlılığımızı sorgulamamalıdır. Cumhur İttifakı’nın kuruluş şekli, amacı ve istikameti nettir. Bu kutsal amaca halel getirecek her türlü adım ve söylemin de karşısında olduğumuzun bilinmesini isterim” dedi.

 

KAN TESTİ YAPTIRSINLAR

Açıklamalarında ilk yerli otomobilimiz TOGG’A da değinen Kara, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın manasını bir kat daha artırmak adına öne alınan TOGG üretimini önemsiyoruz” dedi. Kara, “Sadece biz değil tüm dünya önemsiyor. Türk olmayanların, Türk kanı taşımayanların olumsuz eleştiride bulunmasını normal karşılıyoruz da, bu vatanın ekmeğini yiyip suyunu içenlerin aldıkları tavrı sindiremiyoruz. TOGG’a kulp takmak için gayret edenlerin kan testi yaptırmalarını da kendilerine tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

TÜRKİYE YÜZYILI DOĞRUDUR

Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız süreçte Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan Türkiye Yüzyılı vizyonunu anlamayan, anlayamayan ve anlamamakta direnen kitleyi de hayretle izliyoruz” diye konuşan Kara, “Ülkücüleri hedef alarak projenin isminin Türkiye değil Türk vizyonu olması gerektiğini söyleyenler de kendilerini öne atmakta beis görmüyor. 21. yüzyıl Türkiye Vizyonu belgesinin ismi de şekli de doğrudur. Dünyada onlarca ülkede yüz milyonlarca Türk yaşamaktadır. Önümüzdeki yüzyıl Türkiye’nin olacaktır. Bundan rahatsız olanlar biraz daha rahatsız olmak durumundadır” dedi.

 

DÜŞMANA ASKER OLANLAR

Boğaziçi Film Festivali’nde ödül aldığı sırada aldığı ödülü Kahraman Türk Ordusu’na iftira atan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Tanır Fincancı’ya ithaf eden Özcan Alper’in tavrı dikkate şayandır” diyen Kara, “Sanatçıların duyarlı olması ile bebek katillerinin yanında yer almaları ayrı şeylerdir. Bu ülkede Kahraman Türk Ordusu’na laf etmek kimsenin haddi değildir. Laf edeni övmek de ancak suçu ve suçluyu övme suçu niteliğindedir. Askere düşmanlık eden, düşmana asker olan kim varsa hepsini lanetliyorum” diyerek açıklamasını sonlandırdı.